ISPUSTILI DVA RAZLIKE

Niko Kranjčar asistent u posrtaju Tottenhama

Aston Villa's Stiliyan Petrov, right, competes for the ball with Tottenham Hotspur's Niko Kranjcar, center, as Tom Huddlestone looks on during their English Premier League soccer match at Villa Park stadium, Birmingham, England, Saturday, Nov. 28, 2009. (AP Photo/Simon Dawson) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Niti dva gola prednosti, niti udarac s bijele točke u šestoj minuti sudačkog produžetka utakmice nisu bili dovoljni Tottenhamu da odnese sva tri boda s Goodison Parka.

Nogometaši Aston Ville nadoknadili su, u utakmici 15. kola engleskog prvenstva, prednost Spursa koja je do 78. minute iznosila 2-0 nakon što su Jermain Defoe, iz neposredne blizine, i Michael Dawson, iskoristivši glavom loptu koju je iz kuta nabacio Niko Kranjčar, bili precizni početkom drugog poluvremena.

Kola nizbrdo za Spurse krenula su u posljednjim minutama utakmice. Prvo je Louis Saha, koji je u igru ušao samo petnaestak minuta ranije, zakucao za 1-2, da bi potom Tim Cahill nisku loptu glavom poslao iza leđa Heurelha Gomesa. Tri boda ponuđena su gostujućoj momčadi u sudačkom produžetku utakmice kada je Wilsona Palaciosa nepropisno u kaznenom prostoru zaustavio Tony Hibbert. Ipak, udarac Defoea prizemno po sredini vratiju nogama je obranio domaći vratar Tim Howard, obranivši pritom i u potpunosti zaslužen bod svoje momčadi.

Dodajmo da je Vedran Ćorluka odigrao cijelu utakmicu u dresu Spursa, dok je Niku Kranjčara, na kojem su zbog prekršaja žute kartone zaradili Baines i Rodwell, u 87. zamijenio Jermaine Jenas.

U drugoj utakmici dana Fulham je obranio prednost domaćeg terena pobjedom 1-0 protiv Sunderlanda. Sve najvažnije dogodilo se u sedmoj minuti utakmice kada je Bobby Zamora postigao jedini pogodak na utakmici. Četvrti mu je to prvenstveni gol ove sezone, a šesti ukupno, za momčad s Craven Cottagea. Postigao je pred očima legendarne tenisačice Martine Navratilove koja je iz počasne lože gledala utakmicu.