RAPID DOBIO AUSTRIJU

Nikica Jelavić zabio u gradskom derbiju

Nikica Jelavic (L) of Rapid Vienna celebrates his goal against Celtic as Paul Caddis walks away during their Europa League soccer match at Ernst Happel Stadium in Vienna December 17, 2009. REUTERS/Heinz-Peter Bader (AUSTRIA - Tags: SPORT SOCCER)
 HEINZ-PETER BADER

Nogometaši Rapida pobijedili su u 292. bečkom derbiju Austriju 2-0 na svom Gerhard Hanappi Stadionu, u posljednjoj utakmici 24. bundesligaškog kola.

Pred 17.000 gledatelja Rapid je došao do svoje 122. pobjede u okršajima s Austrijom. Na ljestvici su time Bečani ostali šest bodova udaljeni od vodećeg Red Bulla.

Jelavić, koji je opet igrao sa zaštitnom maskom zbog loma nosa prije dva tjedna, zabio je za 2-0 u 76. minuti, devet minuta nakon što je Hofmann iz 11-erca doveo domaće u vodstvo.

Hrvatski je reprezentativni napadač zabio deveti prvenstveni pogodak, te drugi ovog tjedna. Zabio je prošle srijede i u dvoboju osmine finala kupa.