AFRIČKI KUP NACIJA

Nigerija preko uzdrmanog Alžira do trećeg mjesta

Mourad Meghni (4th L) fights for the ball with Kanu Christian (3rd L) of Nigeria during their third-place playoff match of the Africa Cup of Nations at the Ombaka stadium in Benguela on January 30, 2010. AFP PHOTO / KHALED DESOUKI

Golom napadača španjolske Malage Victora Nsfora Obinne u 55. minuti nogometaši Nigerije pobijedili su Alžir 1-0 u Bengueli, osvojivši treće mjesto na Kupu nacija.

Obinna je pobjednika dvoboja odlučio u desetoj minuti drugog poluvremena sjurivši se kroz sredinu u šesnaesterac Alžiraca i svladavši njihova golmana Zemmamouchea u situaciji jedan na jedan.

Nigerijci su tako treće mjesto na kontinenatalnim prvenstvima osvojili sedmi put. Također su treći bili 2002., 2004. i 2006. godine. Tome su dodali dva naslova i četiri druga mjesta.

Finalni dvoboj igra se sutra (nedjelja) na Stadionu 11. studenog u Luandi, s početkom u 17 sati. Sastaju se Gana i Egipat.