NOVI PORAZ

Mate Bilić nije donio sreću svom Sportingu

Posljednjeplasirani Xerez je prvi put ove sezone slavio u gostima. U iznimno je sadržajnoj utakmici nadigrao Malagu s 4-2 i to nakon što je gubio 2-1
Deportivo Coruna's Moroccan forward Lassad Nouioui (C) eyes the ball next to Sporting Gijon's Croatian forward Mate Bilic (L) and defender Roberto Canella (R) during their Spanish first league football match at the Riazor Stadium in Coruna, northern Spain, on November 1, 2009. AFP PHOTO/MIGUEL RIOPA

Odličan ovosezonski učinak u domaćim utakmicama nogometaši Mallorce nadogradili su u 25. kolu španjolskog prvenstva. Do 11. su pobjede u 12 dvoboja pred svojim navijačima došli protiv Sportinga (3-0).

Nova su im tri boda donijela skok na četvrto mjesto koje bi im u konačnici donijelo i kvalifikacije Lige prvaka.

Put ka pobjedi momčadi iz Palma de Mallorce otvorio je u 12. minuti Julio Alvarez Mosquera. Hrvatski reprezentativac Mate Bilić u igru je ušao u 68. minuti, ali nije uspio pomoći Sportingu da dođe do izjednačenja. Štoviše, momčad iz Gijona je do kraja primila još dva pogotka, strijelci su bili Victor Casadesus u 76. i Pierre Webo u 89. minuti.

Posljednjeplasirani Xerez je prvi put ove sezone slavio u gostima. U iznimno je sadržajnoj utakmici nadigrao Malagu s 4-2 i to nakon što je gubio 2-1, a uz to i nekoliko minuta imao igrača manje. U 58. minuti je isključen Emiliano Armenteros, ali samo 12 minuta kasnije je crveni karton zaradio i domaći veznjak Duda.

Nakon toga je uslijedio preokret - Momo, Gioda i Orellana su trima pogocima donijeli Xerezu treću pobjedu ove sezone.

Primera, 25. kolo:

Espanyol – Villarreal 0-0

Malaga – Xerez 2-4 (Duda 40, Valdo 55 / Momo 5 - 11 m, 72, Gioda 76, Orellana 90)

Mallorca – Sporting 3-0 (Mosquera 12, Casadesus 76, Webo 89)

Osasuna – Getafe 0-0

Redoslijed: 1. Real Madrid 62, 2. Barcelona 62, 3. Valencia 46, 4. Mallorca 43, 5. Sevilla 43...

19. rujan 2024 01:34