BITNA POBJEDA

Man Utd na Emiratesu svladao Arsenal!

Rooney je u 37. minuti utakmice postigao svoj stoti pogodak u Premiershipu

OSIJEK - Man Utd je trijumfalno, bez ijedne ogrebotine, za sobom u nedjelju navečer ostavio Emirates. Veliki United zaskočio je sinoć Arsenal na njihovom travnjaku, dopustivši im tek da u 80. minuti smanje rezultat na konačnih 1-3. 'Bonus' razlog slavlju imao je napadač Utd-a Rooney, postigavši u 37. minuti utakmice (0-2) svoj 100. gol u Premiershipu.

United je veći dio utakmice bio nastrljiviji od domaćina, sugerirajući već u početku da bi se ponajveća utakmica engleskog prvenstva mogla rasplesti na kasniji način.

Veća angažiranost se počela vraćati u 33. minuti, solo akcijom Nanija. Prošao je kroz obranu domaćina, a potom pokušao loptu prebaciti na lijevu stranu peterca. Vratar Arsenala Almunia skrenuo je 'brže-bolje' loptu iza sebe.

Uslijedio je Rooneyev točan udarac, potom i pogodak Ji-Sung Parka, iz protunapada. Unitedov igrač uputio je nisku loptu u desni kut vrata domaćina.

Vermaelen je tek ublažio poraz u 80. minuti. Vrijedi dodati kako naš Dudu nije nastupio za Arsenal usljed ozljede lože.

I Manchester United grabi prema vrhu. Arsenal? S 5 bodova zaostatka od Chelsea (inače, s utakmicom manje) i svježim porazom od Uniteda, engleski mediji počeli su otpisivati Arsenal iz bitke za naslov prvaka Engleske. Zapravo, dočekali su trenutak kao potvrdu najava s početka sezone, koju je momčad Arsenala sustavno demantirala.

Premiership, 24. kolo:

Arsenal - Manchester United 1-3 (Vermaelen 79 / Almunia 33 - ag, Rooney 39, Park 52)