NEEFIKASNO KOLO

Malčić pogodio za pobjedu Cibalije, Osijeku samo bod

U šest subotnjih utakmica 1. HNL-a postignuta su tek četiri pogotka. Samo je jedan, onaj u Vinkovicima, pao u prvih 45 minuta
 Željko Hajdinjak / Cropix

ZAGREB - U utakmicama 20. kola HNL-a Cibalia je s 1-0 pobijedila Lokomotivu, Istra 1961 istim je rezultatom ispratila Croatiju Sesvete, a četiri ostale utakmice završile su remijima od čega tri bez postignutog pogotka. Ukupno su strijelci na sedam utakmica četiri puta tresli mreže. Jedan je to od logičnih razloga za slabu posjećenost stadionima. Mala isprika za neefikasnost su očajni tereni nakon ovotjednih ‘zimskih radosti’.

Cibalia je do nove pobjede, kojom je učvrstila drugo mjesto, stigla teže od očekivanog. Oslabljena, ali i rasterećena momčad Lokomotive organizirano se branila, a kapitulirala je tek nakon Borasovog starta na Kresingeru kojeg je sudac Šunjić okarakterizirao najstrožom kaznom. Malčić je s ’kreča’ pogodio za minimalnu, ali zasluženu pobjedu Cibalije koju je u 86. minuti nakon udarca Bule spasila vratnica.

Iako su pružili slabu igru, nogometaši Osijeka uspjeli su neporaženi napustiti gostovanje u Čakovcu, zahvaljujući Hrnčeviću, koji je nakon samo devet minuta provedenih na terenu poslao loptu pod gredu nemoćnog Vuljanka. Domaćin je poveo golom Marijana Vuke na dodavanje Valentića. Gosti do pogotka nisu stvorili niti polupriliku, a nakon izjednačenja mogli su i slaviti. Za bodovima više trebaju žaliti domaćini.

U blijedoj igri, srčani gosti zasluženo su odnijeli bod sa Šubićevca, i to ponajprije zahvaljujući promašajima Zeca. A sve je moglo biti riješeno u prvih pet minuta, da su domaćini uspjeli realizirati dvije ‘mrtve’ prilike. Domaćin je vršio stalni pritisak, ali bez učinkovite završnice. U 51. minuti jedna dvojbena situacija, kada su se na ivici šesnaesterca sudarili golman Blažević, Bosec i Medvid, a ovaj potonji zarađuje ozbiljnu ozljedu, nakon čega je izašao iz igre. Gosti su igrali defenzivno, ali u 77. minuti mogli su zabiti, ali je Oršića u posljednji tren onemogućio Elez.

Parovi 21. kola (subota, 20. ožujka):

Zagreb - Istra 1961 (petak, 17.00), Inter - Karlovac (petak, 19.00), Varteks - Cibalia (15.00), Lokomotiva - Hajduk (15.00), Rijeka - Šibenik (15.00), Zadar - Međimurje (15.00), Osijek - Croatia Sesvete (15.00), Slaven Belupo - Dinamo (HTV2, 20.15).

Istra 1961 - Croatia Sesvete 1-0 (0-0)

Poluvrijeme: 0-0. Sudac: Mario Zebec (Varaždin) 6; pomoćnici: Marjanović (Osijek) i Hudika (Varaždin). Strijelac: 1-0 Župan (72). Žuti kartoni: Roce (Istra 1961), Bljajić, Bošnjak, Puškarić, Agić, (Croatia Sesvete). Igrač utakmice Župan. Stadion: Uljanik Veruda. Gledatelja: 1500.

Istra 1961: Lisjak -, Marković 6, Barišić 6, Stranatić 6, Kacić 6,5, Švrljuga 6 (od 64. Župan 6,5), Anđelković 6, Chago 6, Roce 6, Stupić 5,5, Šehić 5,5 (od 90. Tadić -).

Croatia Sesvete: Banović 5,5, Lončar 5,5, Mus 5,5, Agić 6, Bljajić 5,5, Puškarić 6, Trupac 5,5 (od 84. Duspara -), Bošnjak 5,5 (od 87. Lovrić -), Pokrajčić 5,5, Zubak 5,5 (od 68. Dizdarević -), Pejić 6.

Međimurje Osijek 1-1

Poluvrijeme: 0-0. Sudac: Marin Mlinar (Zagreb) 6; pomoćnici: Modrić i Čavlina (oba Zagreb). Strijelci: 1-0 Vuka (61), 1-1 Hrnčević (79). Žuti kartoni: Bratković, Valentić, Kovač (Međimurje), Vidaković (Osijek). Igrač utakmice: Vuka (Međimurje) Stadion: SRC Mladost. Gledatelja: 500.

Međimurje: Vuljanko 6, Amauri 6, Bratković 6 (od 89. Andre -), Valentić 6, Plantić 6, Darmopil 5,5, Aganović 6,5 (od 77. Grgić -), Melnjak 6, Eliomar 6 (od 69. Kovač), Vuka 6,5, Golubović 6.

Osijek: Kardum 5,5, Ibriks 5,5, Gavrić 5,5, Vida 6,5, Stojkić 5, Kurtović 5,5, Šorša 5 (od 76. Pušić -), Jugović 5,5, Vidaković 5 (od 70. Hrnčević 6), Miličević 5, Barišić 5 (od 55. Nikšić 5).

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 7,5; pomoćnici: Mergeduš (Nova Gradiška) i Žudetić (Pula). Žuti kartoni: Fuštar (Šibenik), Živko (Inter). Igrač utakmice: Arijan Ademi (Šibenik). Stadion: Na Šubićevcu. Gledatelja: 1.500.

ŠIBENIK - Blažević - , Spahija 6, Gusić 6, Medvid 6 (od 5. A. Bulat 6), Elez 6, Husmani 6, Ademi 6,5 (od 70. Dajić -), Bačelić-Grgić 6, Alispahić 5, Fuštar 5,5 (od 72 Jakoliš -), Zec 6.

INTER - Delač 6,5, Balić 6, Budimir 6, Barišić 6, Ceraj 6, Jonjić 6, Pecelj 6, Živko 5,5 (od 80. Suarez -), Gamarra 5 (od 47. Batarelo 5,5), Bosec 5 (od 60. Oršić 5), Sivonjić 6.

Cibalia Lokomotiva 1-0 (1-0)

Sudac: Edi Šunjić (Split) 6,5; pomoćnici: Dujela (Zadar) i Gabrilo (Split). Strijelac: 1-0 Malčić (39-11 m). Žuti kartoni: Parmaković, Jurić, Milardović, Husić (Cibalia), Herceg, Martinac, Horvat, Peko (Lokomotiva). Igrač utakmice: Josip Milardović. Stadion: HNK Cibalia. Gledatelja: 1000.

Cibalia: Antolović 6, Tomić 6,5, Leutar 7, Parmaković 6,5, Radotić 6,5, Jurić 6 (od 84. Mazalović -), Milardović 7, Lukačević 6,5, Pavličić 6 (od 61. Husić 6), Malčić 7 (od 74. Šimunac -), Kresinger 6,5.

Lokomotiva: Kelava 6,5, Herceg 5 (od 46. Horvat 5), Boras 5, Mesarić 6, Mršić 5,5, Peko 6 (od 76. Andronic -), Sopić 6, Poljak 5,5, Martinac 5,5 (od 64. Jelić 5,5), Havojić 5, Bule 5.

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek) 6 ; pomoćnici: Grgić (Osijek) i Pejić (Vukovar). Žuti kartoni: Pilipović (Karlovac), Pelin, Poldrugač (Slaven Belupo). Igrač utakmice: Hrvoje Sunara. Stadion: Branko Čavlovic Čavlek. Gledatelja: 2000.

Karlovac: Sunara 7, Pilipović 6 (od 40. Tokić), Vukman 6, Paracki 6, Barić 6, Novinić 6 (od 71. Redžepi -, od 86. Ottochian -), Jerneić 6, Kovacević 5,5, Pamić 6,5, Bunoza 6, Karabatić 6.

Slaven Belupo: Pelin 6, Kokalović 5,5, Rogulj 6, Poldrugač 6, Posavec 6,5, Papa 5,5 (od 80. Šafarić -), Delić 6,5 (od 84. Tepurić -), MUjanović 6, Jurić 6 (od 73. Čaval -), Niverge Nynkeu 6,5, Maras 6.

12. rujan 2024 20:07