BRZI I DJELOTVORNI

Malaga 'uvalila' pet komada Zaragozi

Čak osam pogodaka vidjela je publika na La Romaredi, stadionu Zaragozinih nogometaša. Pobjedu je, ipak, upisala gostujuća momčad Malage, a bilo je 5-3.

Upravo je nevjerojatna bila efikasnost Malaginih igrača koji su se u 34. minuti susreta već mislima mogli okrenuti sljedećim ispitima. Naime, nakon nešto više od pola sata igre već je bilo 5-0 za goste uz dva po gola Fernanda i Lopeza, te jednog Owusu-Abeyiea. Sve akcije realizirane su neposredno pred vratima domaćina koji se nakon debelog minusa trgnuo, djelomično i vratio u igru, ali veliku prednost Malage više nije uspio stići.

Do kraja poluvremena na 5-1 stigao je smanjiti Edmilson, dok su se za konačan rezultat pobrinuli Perez i Herrera.

Hrvatski reprezentativni napadač Mate Bilić pobjedu Sportinga nad Mallorcom (2-0) gledao je s klupe za pričuvne igrače do 87. minute kada je ušao na travnjak. Trenutak prije toga na gol Botije iz 47. minute preciznim udarcem s bijele točke nadovezao se Castro. Penal je skrivio Nunes, koji je zaslužio i crveni karton.

Getafe je s 4-1 svladao prošlosezonskog drugoligaša Levantea.

Primera, 2. kolo:

Getafe - Levante 4-1 (Gavilan 5, 90, Colunga 10, Arizmendi 90+1 / Jorda 13)

Sporting - Mallorca 2-0 (Botia 47, Castro 86-11m)

Zaragoza - Malaga 3-5 (Fernando 1, 27, Juanmi 7, 29, Quincy 34 / Edmilson 40, Perez 68, Herrera 80)

Redoslijed: 1. Atletico 6, 2. Valencia 6, 3. Real Madrid 4, 4. Sevilla 3 (-1), 5. Espanyol 3 (-1)...

21. rujan 2024 22:19