PORAZ BORDEAUXA

Lyon preokrenuo kod Rennesa za vrh ljestvice

Rennes' French forward Jimmy Briand (left) is tackled by Lyon's defender Dejan Lovren (right) during their French League One soccer match, Saturday, April 3, 2010 in Rennes, western France. (AP Photo/David Vincent)
 AP

Nogometaši Lyona iskoristili su domaći poraz Bordeauxa od Nancyja (2-1) i istovjetnom gostujućom pobjedom nad Rennesom skočili barem privremeno na vrh Le Championnata sedam kola prije kraja sezone.

Golovima Youssoufa Hadjia iz 18. i Issiara Dije u 72. ostvario je Nancy prvu pobjedu na stadionu Jacques Chaban-Delmas nakon 1996. godine. "Žirondincima" je ovo bio treći ovosezonski domaći poraz i sedmi ukupno.

Lyon je nakon prvog poluvremena na gostovanju kod Rennesa gubio 1-0 golom Asamoaha. Međutim, u nastavku se Michel Fernandes Bastos i Lisandro Lopez golovima u 53. i 61. minuti donijeli potpuni preokret "lavovima", te ujedno i skok na čelno mjesto na ljestvici s bodom više, ali i dvije utakmice više od Bordeauxa.

Hrvatski branič Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon, a valja reći da je za izjednačujući gol Bastosu asistirao bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić.

Na kraju spomenimo još i domaći poraz "fenjeraša" Grenoblea od Lorienta 2-1 u kojem je bivši Dinamov napadač Josip Tadić odigrao posljednjih osam minuta.

Domaći Montpellier i Monaco odigrali su 0-0. Domaća momčad mogla je eventualnom pobjedom zasjesti na prvo mjesto na ljestvici, što bi bila istinska senzacija francuskog prvenstva, budući da je u pitanju već 31. kolo Le Championnata.

Ipak, usprkos boljoj igri i većem broju prilika, Montpellier nije uspio pobijediti, pa je ovako drugi na ljestvici sa 57 bodova, koliko ima i vodeći Lyon. Treći je aktualni prvak Bordeaux sa bodom manje, ali i s dvije utakmice manje, što znači da je momčad trenera Laurenta Blanca ipak najbliža novom naslovu prvaka, iako je u ovom kolu ranije iznenađujuće izgubila kao domaćin od Nancyja s 2-1.

U dvoboju Montpelliera i Monaca, hrvatski nogometaši u redovima monegaške momčadi Jerko Leko i Dario Šimić, shodno običajima ove sezone, nisu konkurirali za momčad.