POVRATAK IZ SNOVA

Luka Modrić zabio za pobjedu Spursa protiv West Hama!

Chelsea preokrenuo u kvartovskom derbiju protiv Fulhama na Stamford Bridgeu
 Reuters

Hrvatski reprezentativac i motor Spursa Luka Modrić nakon loma potkoljenične kosti desne noge još davnog 29. kolovoza prvi put zaigrao je u prvoj postavi Tottenhama i odmah razveselio trenera Harryja Redknappa. Na White Hart Laneu u goste Spursima stigao je West Ham koji je poražen u gradskom derbiju 2-0.

Luka Modrić je na asistenciju Aarona Lennona zabio pogodak u 11. minuti. Lennon je probio desnu stranu i uputio loptu u kazneni prostor, a Hrvat je prevario vratara i doveo svoju momčad u vodstvo. Luki je ovo prvi gol za momčad iz Londona u Premiershipu ove sezone. Nakon akcije Modrića i Jermaina Defoea, Englez u 81. minuti postavlja točku na i. Reprezentativac Engleske je nakon dosta petljanja ipak matirao vratara Roberta Greena za svoj 14. pogodak ove sezone.

Vedran Ćorluka igrao je od početka, dok je Niko Kranjčar na klupi. Čarli je u 67. minuti zaradio žuti karton, a Kranjčar je ušao u 83. minuti umjesto Modrića koji je nagrađen gromoglasnim pljeskom gledatelja na stadionu. Prije dva dana na gostovanju protiv Fulhama (0-0) Luka je ušao u igru umjesto Nike Kranjčara.

Nogometaši Chelseaja uspjeli su pobjedom zaključiti 2009. godinu. Na kraju mjeseca koji im nije donio puno zadovoljstva svladali su Fulham s 2-1. No, ni u gradskom, štoviše kvartovskom derbiju nije sve dobro počelo za momčad Carla Ancelottija.

Fulham je na Stamford Bridgeu poveo već u četvrtoj minuti. Nakon ubacivanja s lijeve strane Bobby Zamora je glavom spustio loptu Zoltanu Geri koji je iz okreta svladao Petera Čecha. Do preokreta je Chelsea došao tek u drugom poluvremenu i to samo u tri minute. Najprije je Didier Drogba svojim 14. pogotokom u Premiershipu, čime se na prvom mjestu ljestvice strijelaca izjednačio s Jermainom Defoeom, vratio domaće u igru, a samo dvije minute kasnije Fulham si je sam zabio gol. Mark Schwarzer je obranio udarac Daniela Sturridgea, no lopta se u nastavku odbila od Chrisa Smallinga u mrežu.

Chelsea je na taj način došao tek do druge pobjede u šest premierligaških utakmica u prosincu. To ga je zasad učvrstilo na prvom mjestu, ali najbliži pratitelji Manchester United i Arsenal imaju jednu, odnosno dvije utakmice manje. Fulham je, pak, pokleknuo nakon osam uzastopnih utakmica bez poraza.

Blackburn i Sunderland odigrali su neodlučeno 2-2, a Roversima je to već peti remi u posljednjih sedam utakmica u Premier ligi. Nikola Kalinić je u igru ušao u 73. minuti umjesto Jasona Robertsa, a četiri minute kasnije njegov je Blackburn izjednačio na konačnih 2-2. Oba je gola za goste postigao Darren Bent koji na kontu sada ima već 13 pogodaka ove sezone.

Everton je napokon prekinuo post, nakon sedam utakmica bez pobjede, u ponedjeljak je na svome Goodison Parku srušio Burnley (2-0). Čudesna Birminghamova serija traje i dalje, sada su na 11 utakmica bez poraza. U ponedjeljak su u gostima svladali Stoke City s 1-0.