AZIJSKI KUP

Japanci deklasirali Palestinu, Irak bolji od Jordana

Branitelj naslova Japan otvorio je Azijsko nogometno prvenstvo koje se održava u Australiji pobjedom protiv Palestine 4-0.

Japan je već nakon prvog poluvremena imao tri gola viška, a u nastavku je samo potvrdio pobjedu. Strijelci su bili Yasuhito Endo (8), Shinji Okazaki (25), Keisuke Honda (44-11m) i Maya Yoshida (50). Za Palestinu, 115. reprezentaciju s Fifine ljestvice bio je ovo prvi nastup u povijesti na kontinentalnom prvenstvu.

U drugom dvoboju iz ove skupine Irak je pobijedio Jordan 1-0, a gol odluke zabio je Yaser Kasim u 77. minuti. Jordan je u 84. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Anas Bani Yaseen.

U susretima drugog kola 16. siječnja će igrati Irak i Japan, te Palestina i Jordan.