ŠIMUNIĆ KAPETAN

Ibišević donio bod Hoffenheimu u Dortmundu

AP

Nogometaši Hoffenheima došli su do boda na Signal-Iduna Parku odigravši s domaćom dortmundskom Borussijom 1-1 u utakmici nedjeljnog dijela 31. bundesligaškog kola.

Prekinut je tako niz prošlosezonskih jesenskih prvaka Bundeslige od dvije utakmice bez boda, međutim i produljen onaj bez pobjede. Posljednji su puta Hoffenheimovi nogometaši slavili krajem veljače u Berlinu kod Herthe, a od tada promašili svih sedam prilika za novi trobod.

Ipak, i ovim jednim mogu biti zadovoljni, a posebno pritom zahvaliti Vedadu Ibiševiću koji je glavom pospremio loptu iza Romana Weidenfellera u 89. minuti. Bosansko-hercegovački reprezentativac ušao je u igru u 63. minuti susreta, a svojim desetim prvenstvenim pogotkom prekinuo post koji je trajao od posjeta Herthi.

Prije toga je domaćina pogotkom iz blizine u vodstvo doveo Nelson Valdez. Zbilo se to u 59. minuti utakmice, odnosno pola sata nakon što je ušao na teren kao zamjena za Zidana.

Sa kapetanskom vrpcom oko ruke Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav, a u 39. je zaradio žuti karton.

Sejad Salihović također je odigrao cijelu utakmicu za Hoffenheim.

Nogometaši berlinske Herthe i dalje se mogu nadati ostanku u Bundesligi. U Frankfurtu su Eintrachtu uzeli bod, a mogli su i sva tri budući da su u susretu koji je završio 2-2 imali dvije rezultatske prednosti.

Riječ je o posljednjoj utakmici 31. kola njemačkog prvenstva odigranoj u nedjelju na Commerzbank Areni na kojoj je publika prvi puta utihnula nakon pogotka glavom Gojka Kačara u 17. minuti utakmice.

Na 1-1 je dvadeset minuta kasnije izjednačio Ümit Korkmaz, a priliku za otići na odmor s prednošću imale su nakon toga obje momčadi. Eintracht je svoju propustio nakon što je u 42. minuti Pirmin Schwegler pogodio okvir vratiju, a Hertha iskoristila minutu kasnije preko Raffaela. Konačnih 2-2 postavio je Marco Russ glavom u 63. minuti.