STIGLI 2-0

Hoffenheim remizirao sa Borussijom (M)

AFP

Prva utakmica 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva, u kojoj su snage odmjerili Hohhenheim i Borussia Mönchengladbach na Rhein-Neckar-Areni, završila je neodlučenim rezultatom 2-2.

Bliže osvajanju sva tri boda bili su gosti iz Mönchengladbacha budući da su golovima Filipa Daemsa (iz jedanaesterca) i Roberta Colauttija vodili 2-0 u 51. minuti.

Ipak, u posljednjih je pola sata Hoffenheim zaigrao ofenzivnije i uspio je realizirati dvije svoje prilike. Prvo je BiH reprezentativac Vedad Ibišević u 69. minuti iskoristio asistenciju Carlosa Eduarda i postigao svoj osmi ovosezonski gol, dok je potom Carlos Eduardo realizirao jedanaesterac u 89. minuti koji je prethodno skrivio Filip Daems igrajući rukom u šesnaestercu.

Hrvatski reprezentativac u redovima Hoffenheima Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta, a u 64. minuti kažnjen je žutim kartonom nakon grubog starta na Tobiasu Levelsu. Potencijalni mladi hrvatski reprezentativac Boris Vukčević zaigrao je za domaći sastav od 46. minute.

Bundesliga, 23. kolo:

Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 2-2 (Ibišević 69, Eduardo 89 / Daems 31-11m, Colautti 52)

Redoslijed: 1. Bayer Leverkusen 48 (-1), 2. Bayern München 48 (-1), 3. Schalke 45 (-1), 4. HSV 39 (-1)...9. Hoffenheim 29, 10. Borussia Mönchengladbach 29...

19. rujan 2024 01:53