PRIJATELJSKE

Golijada Ukrajine i Njemačke završila remijem

Njemačka je gostovala u Kijevu. Vodili su domaći nogometaši 2-0 i 3-1, no zamjene koje je njemački izbornik Joachim Löw napravio u drugog poluvremenu donijele su remi.
 AP

Nogometaši Italije nastavljaju pod vodstvom izbornika Cesarea Prandellija dokazivati da ponovno postaju ozbiljna reprezentacija. Pokazali su to u Wroclawu, na novosagrađenom Miejski stadionu.

Domaću su, Poljsku reprezentaciju Talijani pobijedili 2-0 pogocima Marija Balotellija u 30. i Giampaola Pazzinija u 60. minuti.

Sjajni Juventusov vratar Gianluigi Buffon u 85. je minuti Jakubu Blaszczykovskom, veznom nogometašu dortmundske Borussije, obranio 11-erac.

Njemačka je gostovala u Kijevu kod drugog suorganizatora Eura iduće godine, Ukrajine. Vodili su domaći nogometaši 2-0 i 3-1, no zamjene koje je njemački izbornik Joachim Löw napravio tijekom drugog poluvremena donijele su Nijemcima remi 3-3.

Tako je Rolfes u 65. minuti smanjio na 3-2, a Thomas Müller u 77. postavio konačan rezultat.

U Amsterdam Areni Nizozemci, najbolja svjetska reprezentacija po kriterijima Međunarodne nogometne federacije (FIFA), nisu uspjeli pobijediti Švicarce. Završilo je 0-0.

Francuzi su na Stade de Franceu pobijedili Sjedinjene Države 1-0 golom Marseilleova napadača Loica Remyja u 72. minuti.

Prijateljske nogometne utakmice:

Danska – Švedska 2-0 (Bendtner 35, Krohn-Delhi 80)

Grčka – Rusija 1-1 (Katsouranis 60 / Širokov 2)

Cipar – Škotska 1-2 (Christofi 59 / Miller 24, Mackie 56)

Mađarska – Luksemburg 5-0 (Priskin 10, 20, Dzsudzsak 76, Koman 79, Feczesin 89)

Albanija – Azerbajdžan 0-1 (Alijev 22)

Gruzija – Moldavija 2-0 (Kobahidze 36, Ananidze 39-11m)

Nizozemska – Švicarska 0-0

Ukajina – Njemačka 3-3 (Jarolenko 28, Konopljanka 36, Nazarenko 45 / Kroos 38, Rolfes 65, Müller 77)

Poljska – Italija 0-2 (Balotelli 30, Pazzini 60)

Belgija – Rumunjska 2-1 (Van Buyten 11, Cociş 43-ag / Nicuale 67)

Francuska – SAD 1-0 (Remy 72)

20. rujan 2024 19:52