SPEKTAKL U DORTMUNDU

FOTO, VIDEO: BORUSSIA vs REAL MADRID 4-1 Briljantni Lewandowski sa četiri gola uništio Real

Nakon prvih 90 polufinalnih minuta prilično je izvjesno kako će se na Wembleyju ove sezone igrati njemački finale. Dakako, gol Ronalda daje malu nadu Reala, ali...

Jose Mourinho je dan prije utakmice novinarima izdiktirao početni sastav, ali on nije bio točan. Umjesto Angela Di Marije mjesto u udarnih 11 našao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Barcelona je u utorak doživjela istinski debakl u Münchenu, Bayern je dobio prvi od dva njemačko-španjolska obračuna u polufinalu Lige prvaka. Nije dobro krenulo ni za Real Madrid na stadionu Westfalen u Dortmundu. Borussia je u obračun s Madriđanima krenula vrlo žestoko i od početka pritisnula goste.

U 7. minuti vratar gostiju Diego Lopez dobro je obranio opasan pokušaj Reusa, a Robert Lewandowski odbijanac nije uspio spremiti u mrežu. Ipak, već u sljedećoj minuti poljski napadač je nagovijestio da će to biti njegov dan. Mario Götze je ubacio s lijeve strane, a Lewandowski iz blizine pogodio mrežu. Real je dobio samo jednu utakmicu od ukupno 24 u Njemačkoj i nije mu bilo lako. Ipak, sredinom prvog zaprijetio je iz slobodnog udarca preko Cristiana Ronalda, čiji je nezgodni pokušaj obranio vratar Weidenfeller. U 42. minuti Borussia je tražila kazneni udarac nakon starta Varanea na Reusu, no nije ga dobila, a u sljedećoj minuti Real je izjednačio. Modrić je odigrao petom, Hummels reagirao vrlo nespretno i loptu produljio do Higuaina. Argentinac je lagano proigrao Cristiana Ronalda, kojem nije preostao težak posao i mirno je pogodio.

Iako su primili pogodak u vrlo neugodnom trenutku, Crno-žuti su u nastavak ušli sjajno. Bili su dovoljno odlučni da znaju što žele i ništa ih u tome nije moglo zaustaviti. Momčad Jürgena Kloppa drugi put je u vodstvo došla u 50. minuti. Obrana Reala ponovno je zaspala, Reus je pucao, a lopta je došla do Lewandowskog koji je iz blizine hladnokrvno zatresao mrežu. Madriđani su mislili da je zaleđe, no sve je bilo čisto. U 55. minuti Lewandowski je poentirao i treći puta. Piszczek je ubacio, Schmelzer pucao, a lopta se od suparničkih igrača odbila do Lewandowskog. Poljak je majstorski zarolao loptu i Pepea, pa neobranjivo poslao loptu pod gredu u bliži kut.

Real je bio u nokdaunu, a onda je doživio i nokaut... Igrala se 66. minuta kada je u svom kaznenom prostoru Xabi Alonso neoprezno naskočio na Reusa, mladi ofenzivac Borussije je pao, a sudac Kuijpers pokazao na bijelu točku. Pucao je Lewandowski i nije pogriješio. Diego Lopez bio je nemoćan, Poljak je i četvrti put zatresao mrežu Kraljevskog kluba. Definitivno večer za pamćenje. Odmah potom Mourinho je iz igre izvadio Modrića i Higuaina i ubacio Di Mariju i Benzemu, ali bilo je već pomalo kasno. Borussia je u tim trenucima bila apsolutno dominantna, Robert Lewandowski igrao je najbolje minute u svojoj karijeri, a čak ni Mourinho nije pronalazio način za povratak njegove momčadi u igru.

BORUSSIA DORTMUND - REAL MADRID 4-1 (Lewandowski 8, 50, 55, 66-11m/ Ronaldo 42)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - U sudačkoj nadoknadi Real je imao još jednu priliku da ublaži poraz. Varane je puacoa ssa pet metara, ali i on je bio neprecizan

88. minuta - Ronaldo je propustio veliku priliku da Real dočeka u Madridu Borussiju s barem malim izgledima za prolaz. Portugalac je sam izašao ispred Weldenfeller, no vratar je ovoga puta nadmudrio napadača

77. minuta - Bombu Lewandowskog sa 25 metara jedva je obranio Lopez

75. minuta - Konačno je i Real zaprijetio, no pokušaj Khedire obranio je vratar Borussije

67. minuta - Luka Modrić je izašao iz igre. Hrvatski veznjak je pretrčao 8.088 metara za 67 minuta

GOOOL 66. MINUTA - Sudac je opravdano pokazao na bijelu točku zbog prekršaja Alonsa na Reusu. Kazneni udarac izveo je Lewandowski i pogodio.

62. minuta - Gundoganov udarac otišao je tik uz vratnicu. Real teško živi u Dortmundu

58. minuta - Udarac Luke Modrića sa dvadeset metara lako je obranio Weldenfeller

GOOOOL 55. MINUTA - Poljak je večeras nezaustavljiv. Lewandowski je primo loptu desetak metara od gola te topovski zakucao ispod prečke

GOOOL 50. MINUTA - Ponovno je Poljak zabio za Dortmund. Nakon gužve u 16-tercu Lewandowski se najbolje snašao i zabio. Unatoč prosvjedima igrača Reala zaleđa nije bilo

Real u Dortmundu nakon prvih 45. minuta nije ostavio dobar dojam. Osim bljeska na kraju poluvremenu , Španjolci nisu pokazali mnogo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOL 42. MINUTA - Još dok su se igrači Borussije bunili zašto nije sviran kazneni udarac, Real je izjednačio. Brzu kontru započeo je Ramos, a Modrić je petom odlično proigrao Higuaina koji asistira Ronaldu za pogodak.

41. minuta - Prva sporna situacija. Varane je srušio Reusa, no sudac nije ništa svirao

32. minuta - Blaszcykowski se probio desnom stranom i kada je imao priliku ugroziti Lopeza, Higuanin mu je uklizao i spasio Real

25. minuta - Sjajnu loptu Modrića Khedira nije iskoristio, iako je bio u vrlo dobroj poziciji

23. minuta - Ronaldo je pucao s gotovo 30 metara, no vratar Borussije obranio je pokušaj Portugalca

17. minuta - Real još uvijek nije ozbiljnije zaprijetio golu Borussije

GOOOL 8. MINUTA - Da šansa Reusa nije bila slučajna dokazao je Lewandowski minutu kasnije. Schmelzerov centaršut Poljak je pospremio u mrežu

DOR 1-0 RMA by Samu035

7. minuta - Lopez je spasio Real. Prvu veliku priliku imao je Reus, no vratar Reala sjajno je obranio. Na odbijenu loptu zakasnio je Lewandowski

UTAKMICA JE POČELA

Luka Modrić započeti će utakmicu od prve minute. Mourinho je na klupi odlučio ostaviti Di Mariju

BORUSSIA DORTMUND: Weldenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Gundogan - Blaszcykowski, Gotze, Reus - Lewandowski.

REAL MADRID: Lopez - S. ramos, Varane, Pepe, Coentrao - Khedira, X. Alonso - Modrić, Ozil, Ronaldo - Higuain.

21. rujan 2024 09:59