DVA GOLA FERNANDESA

FOTO S. BELUPO - DINAMO 1-3 Vratar Rodić poklonio tri boda Modrima, Mamić krenuo pobjedom

Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Dinamo se vratio na pobjednički kolosijek! Ceh za loš rezultat protiv Austrije, osim Krune Jurčića, platio je i Slaven Belupo. U Koprivnici je završilo 3-1 za goste iz Zagreba. Svaki drugi rezultat bio bi šokantan, s obzirom na to da je Dinamo ipak igrao kod posljednjeplasirane momčadi HNL-a.

Iako je Zoran Mamić debitirao kao šef parade, službeni zapisnik ponudio je Damira Krznara kao trenera. Uostalom, asistent bivšeg trenera izašao je na travnjak i rukovao se sa sucem, što je od ove sezone običaj u HNL-u.

Da je Dinamo promijenio trenera svjedočio je površan pogled na klupu za rezervne igrače. Nije bilo vike, korekcija, klečanja, obračuna s publikom, sucima. Zoran Mamić četiri je puta ustao tijekom utakmice. Tri puta da proslavi golove svoje momčadi, a jednom da sasluša Sammira koji se požalio na grubosti domaćina.

U principu nije niti trebao divljati, jer Dinamo je u Koprivnici izgledao onako kako ga je Zoki Mamić i najavio dan ranije. Nametnuli su se od prve minute i ušli u dvoboj s dozom autoriteta. Zauzvrat su dobili dozu samopouzdanja uoči puta u Beč na uzvrat Lige prvaka s Austrijom.

Antolić i Sammir bili su zaduženi za kreaciju, a Čop i Beqiraj za egzekuciju. A prva je stigla već u 7. minuti, kad je Sammir gurnuo loptu iza zadnje linije domaćina, Beqiraj je zaobišao Rodića i doveo Dinamo u vodstvo. Domaćini su sumnjali na zalađe, ali Bebek je pokazao na centar.

No, vodstvo je bilo kratkog daha. Desetak minuta kasnije Novinić je iskoristio pogrešku obrane Dinama i izjednačio. Asistent je bio Vedran Purić koji je koju sekundu ranije zamijenio Crepulju. Razlog ranoj izmjeni bilo je iskustvo Ivana Katalinića. Naime, veznjak Belupa je nervozno ušao u utakmicu i plesao na rubu isključenja pa ga je Katalinić izvadio iz igre...

Dobrim domaćinom u Koprivnici pokazao se vratar Silvio Rodić. Upravo je nevjerojatna bila njegova reakcija nakon Sammirova ubačaja iz slobodnog udarca i slabijeg pokušaja Fernandesa. Ono što se inače naziva “lak plijen za vratara” pretvorilo se u pogodak Dinama kojem se nitko nije nadao. Obrana domaćina bila je puna propuha. Silno je Kataliniću nedostajao Matej Bagarić...

U nastavku je pao ritam igre. Dinamo se ispuhao pa su domaćini stigli do daha. Kreirali su nekoliko dobrih situacija pred vratima Sandomierskog, a najopasniji je bio pokušaj Glavice, koji je ostao sam u kaznenom prostoru. No, pogoditi povratnu loptu bila je ipak prevelika enigma za napadača Belupa.

Mamić je izvadio Čopa kako bi ga odmorio za Beč i u igru gurnuo Brozovića, dok je posljednjih dvadesetak minuta umjesto Sammira priliku dobio Alen Halilović!

U sudačkoj nadoknadi Fernandes je potvrdio pobjedu “modrih”, pogodivši za 3-1.

REZULTATI 7. KOLA,

Slaven Belupo - Dinamo 1-3 (Novinić 18 / Beqiraj 7, Fernandes 24, 90)

Istra 1961 - Hajduk 1-0 (Jo 20)

Petak:

Lokomotiva - Zadar 2-0 (Mesarić 42, Chago 56)

10. Slaven Belupo 7 0 2 5 7-13 2

SLAVEN BELUPO - DINAMO 1-3 (Novinić 18/ Beqiraj 7, Fernandes 24, 90+3)

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 90. minuta - Fernandes je u sudačkoj nadoknadi konačno riješio pitanje pobjednika

86. minuta - Dinamo se u posljednjih 20-tak minuta propisno ispromašivao. Ademi i Fernandes umjesto da riješe utakmicu napucavaju braniče Slavena

81. minuta - Još jednom je Rodić spasio Slaven. Vratar domaćih je prvaovremenim istrčavanjem osujetio pokušaj Beqiraja

75. minuta - Prekid zbog bakljade Bad Blue Boysa

71. minuta - Repriza akcije od prije nekoliko minuta. Ponovno Antolić puca, a Rodić dobro brani

68. minuta - Rodić je fantastčno obranio pokušaj Antolića

62. minuta - Slaven je sve opasniji. Trener Modrih Zoran Mmaić odlučio je napadača zamijeniti veznjakom. Umjesto Čopa ušoa je Brozović

58. minuta - Za razliku od Fernandesa Glavica nije znao iskoristiti veliki pogrešku Dinamovog vratara Sandomierskog

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Pinto je mogao riješiti pitanje pobjednika, no Portugalac je umjesto u gol pucao 'nebu pod oblake'

42. minuta - Još jedna velika prilika za Slaven. Ovoga puta je Gregurina imao priliku izjednačiti, no Poljak na vratima Dinama ovog puta je dobro reagirao. Treba napomenuti da je teren u Koprivnici u katastrofalnom stanju

39. minuta - Delić nije uspio iskoristiti veliku pogrešku Addya. Dinamov stoper promašio je čistu loptu i u priliku gurnuo veznjaka Belupa, ali na sreću po Zagrepćane ni on se nije najbolje snašao

GOOOL 24. MINUTA - Gol za vjerovali ili ne! Sammir je centrirao, a Fernandes mlako pucao glavom, no očito dovoljno snažno da Rodiću lopta ispade iz ruke i poklonio gol Modrima

GOOOL 18. MINUTA - Novinić je pobjegao Šumunoviću i sam izašao ispred Sandomierskog. Napadač Slavena rutinski je svladao Poljaka

GOOOL 7. MINUTA - Sammir je proigrao Beqiraja, a crnogorac se sjajno snašao i zaobišao vratara Rodića za vodstvo gostiju

Dvojac na klupi Dinama je iznenadio sa sastavom. U udarnom sastavu pojavio se već zaboravljeni - Fatos Beqiraj!

UTAKMICA JE POČELA

SLAVEN BELUPO: Rodić - Purić, Grgić, Edson, Geng - Gregurina, Crepulja - Rak, Brlek, Glavica - Novinić.

DINAMO: Sandomierski - Pinto, Addy, Šimunović, Lima - Ademi, Fernandes, Antolić, Sammir, Čop - Beqiraj.

21. rujan 2024 06:39