PRVA HNL

Vodeći Dinamo sada ima 71 bod, 15 više od druge Rijeke, dok je Lokomotiva ostala treća sa 42 boda, pet više od četvrtog Hajduka

Crnoj seriji u gostima došao je kraj, Dinamo je u Kranjčevićevoj protiv svog najdražeg suparnika Lokomotive upisao prvu prvenstvenu pobjedu u gostima nakon 30. studenoga 2014. Zoran Mamić nije izgubio ni u 34. utakmici zaredom u domaćim natjecanjima te je tako izjednačio rekord koji su držali njegovi prethodnici na klupi Dinama, Miroslav Blažević i Branko Ivanković. Po 17. put u Prvoj HNL igrali su Lokomotiva i Dinamo, po 17. put Lokosi nisu uspjeli naći put do pobjede. Upisali su 16. poraz u dvoboju u kojem je gledljivo bilo samo drugo poluvrijeme i u kojem zbog prikazanog u početnih 45 minuta nisu ni zaslužili više od poraza. Bila je to 30. uzastopna prvenstvena utakmica u kojoj Dinamo nije izgubio, takvim se nizom u Europi trenutačno može pohvaliti samo velški The New Saints.

Dvije odlične obrane Simona Sluge obilježile su prvo poluvrijeme, velike prilike imali su Ante Ćorić i Josip Pivarić, ali vratar Lokomotive reagirao je vrhunski. Dvije šanse upropastio je El Arabi Hilal Soudani, Ognjen Vukojević zatresao gredu nakon kornera. Nekoliko neuspješnih kontraudara Lokomotive i to je, uglavnom, bilo to. Tomislav Ivković je najavio da će pred svoja vrata parkirati dva autobusa i nije lagao. Bio je to bunker na kakvom Lokomotivi ne bi pozavidjele ni najmodernije svjetske vojske. U mlakom, sporom, neaktivnom, jednom rječju dosadnom prvom dijelu, Dinamo je imao nevjerojatnih 87% posjeda lopte.

I onda je u 54. minuti procurilo, bedem Lokomotive je popustio. Idealna lopta Paula Machada i egzekucija Soudanija. Deseti ligaški gol alžirskog reprezentativca ove sezone i prvi nakon 30. studenoga prošle godine. Nakon Soudanijeva prekida posta dugog 138 dana, Lokomotiva je napokon odlučila iskušati i svoju napadačku igru. Počela je prijetiti, dolaziti pred vrata svog gosta, stvorila je nekoliko poluprilika. Prijetio je i Dinamo, čiji je trener uvevši u igru Juniora Fernandesa promijenio formaciju, pa su umjesto trojice, u posljednjoj liniji zaigrala četvorica igrača. Napokon se malo zakuhtalo, sve je to počelo sličiti na utakmicu u kojoj se dijele bodovi. Marko Pjaca i Angelo Henriquez promašili su zicere, ali u 68. je Henriquez ipak zabio nakon asistencije Soudanija.

REZULTATI 29. KOLA

Petak:

Lokomotiva - Dinamo 1-2 (Gržan 77 / Soudani 54, Henriquez 68)

Kraj utakmice!

90. minuta + 3 - Vručić je za kraj utakmice s 20 metera jednu 'rolicu' poslao visoko u smjeru sjever-sjeveroistok.

82. minuta - Snažno je s 16 metera vanjskim felšom opalio Fernandes, ali tek u vanjski dio mreže.

77. minuta - GOOOOL!! Ante Rukavina najzaslužniji je za smanjenje vodstva gostujuće momčadi. Pobjegao je Šibenčanin obrani Modrih, izašao sam ispred Eduarda i nesebično poslužio Gržana koji šalje loptu u praznu mrežu.

68. minuta - GOOOL!!! Ekspresno brzo se Henriquez iskupio za promašaj - Pjaca je na desnoj strani proigrao Soudanija koji na drugoj stativi nalazi Henriqueza koji oavj put zabija bez problema.

67. minuta - Kakav promašaj Henriqueza! Sjurio se Čilenaca pokraj Prenge do ruba šesnaesterca i zatim traljavo pucao pokraj vratnice umjesto da zakuca loptu u gol Lokosa.

64. minuta - Prilično su glasni navijači Dinama danas, igrači se zaista ne mogu požaliti na potporu s tribina.

63. minuta - Eduardo hvata opasni ubačaj u sredinu kaznenog prostora Dinama.

54. minuta - GOOOOL!!! Napokon je Dinamo probio Slugu i napokon je Soudani zabio gol! Alžirac je dugi golgesterski post prekinuo na lijepo ubacivanje Machada s lijeve strane - postavio je nogu i s deset metara pogodio pod prečku gola Lokomotive.

Kraj poluvremena: U prvih 45 minuta gledali smo dominantni Dinamo, rezerviranu Lokomotivu i raspoloženog vratara Slugu koji je redom obranio udarce Ćorića, Pivarića i Soudanija. I ne puno više od toga.

41. minuta - Machado iz slobodnog udarca puca nisko i pokraj stative - riječju, bezopasno.

34. minuta - Soudani je mogao biti koban za gol Lokosa - prvo je dodao za Ćorića kojic je bio prekratak pa zatim sam pucao na vrata domaćih, ali bez uspjeha.

26. minuta - Bartolec je mogao dovesti domaćine u vodstvo, ali njegov udarac završava u bloku Dinamove obrane.

19. minuta - Opet Sluga brljira obranom - sada je zaustavio snažan udarac Pivarića s nekoliko metara!

11. minuta - Velika šansa za Dinamo! Ante Ćorić je s desetak metara pucao pod gredu, ali je Sluga odličnom obranom onemogućio Ćoriću da proslavi potpisivanje ugovora pogotkom. Neka, ima još 80 minuta za to...

5. minuta - Baš ništa vrijedno spomena nismo vidjeli na samom početku utakmice.