SLAVLJE BIJELIH

U drugoj minuti sudačke nadoknade drugim golom Tudorova jokera sa klupe, Marka Bencuna Hajduk je u Kranjčevićevoj uspio pobijediti Hrvatskog dragovoljca 2-1 i tako zasjesti na prvo mjesto prvenstvene tablice sa istim brojem bodova kao i Dinamo (27).

U utakmici koja je počela mlako, a završila je u otvorenom gardu, u kojoj su obje momčadi išle otovoreno na pobjedu, i Hajduk i Dragovoljac imali su svoje velike šanse. Utakmica je odlučena u furioznoj završnici.

Hajdukovci su svoje šanse iskoristili, a dragovoljci nisu. Čovjek preokreta bio je Marko Bencun kojeg je Tudor poslao u igru u 56. minuti umjesto nevidljivog Gruzijca Iluridze.Zapravo je igra Hajduka dobila na živosti u drugom poluvremenu kad je Tudor stavio u igru Jozinovića i Bencuna. hajduk je gol primio poslije teškog propusta zadnje linije, a isto se ponovilo kod druge šanse Sivonjića.

Da je uvođenje igrača s klupe pravi potez pokazalo se vrlo brzo kad je Bencun završio jednu brzopoteznu akciju koju je započeo Maloča na polovici Hajduka, a nastavio Jozinović na lijevom krilu.Bencun je zabio za izjednačenje, a u sudačkoj nadoknadi postigao je i drugi gol. Tad mu je asistirao Sušić.

Na drugoj strani pravi tragičar je Ilija Sivonjić, iako je zabio gol. Napadač crnih upotpunio je kolekciju svojih promašaja za youtube. Pravo je čudo što je promašio u 52. minuti kad se našao oči u oči sa vratarom Kalinićem.

Prije toga u 39. minuti iz slične je situacije loptu zakucao u mrežu iza leđa Kalinića, a sad je dozvolio vrataru "bijelih" da mu skine taj zicer. Na kraju se i ozlijedio pa je morao izići iz igre.

Bila je to zanimljiva utakmica, puno bolja kako je odmicala. Dragovoljac je bio bolji prvo poluvriijeme, a Hajduk se digao u nastavku. Na kraju je to bio meč spuštenog garda, a "lucky-punch" je bio Hajdukov, gol Bencuna za tri boda u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski dragovoljac - Hajduk 1:2

Poluvrijeme: 1-0.

Strijelci: 1-0 Sivonjić (39.), 1-1 Bencun (59.), 1-2 Bencun (90+2). Sudac: Zlatko Šimčić 6,5 (Koprivnica).

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 4.000

Hrvatski dragovoljac: Čović 6,5 - Kluk 5,5 Mrčela 6, Komorski 6,5, Mršić 5,5 ‡ Ljubičić 6 (od 67. Brkan -), Bačelić-Grgić 6,5, Jakšinić 6,5, Jajčinović 6 (od 87. Gregov -) ‡ Zlatar 6 ‡ Sivonjić 6,5 (od 75. Zubak -).

Hajduk: Kalinić 6,5, Vršajević 6,5, Maloča 6,5, Nižić 6, Milić 6 (od 46. Jozinović 7), Sušić 7, Bradarić 6,5, Kouassi 6,5, Iluridze 6 (od 56. Bencun 7,5), Bukva 6 (od 78. Andrijašević), Maglica 6.

H.DRAGOVOLJAC - HAJDUK 1:2 (Sivonjić 39' / Bencun 59', 92')

KRAJ UTAKMICE

GOOL 90. minuta - Nakon što je iz igre izbacio nekoliko braniča domaćih, Sušić je odlično odigrao povratnu loptu za Bencuna koji ju potom šalje u donjui desni kut za vodstvo Bijelih

85. minuta - Sušić je izašao oči u oči s Čovićem, ali vratar domaćina brani njegov pokušaj

83. minuta - Sušić je pokušao glavom s pet metara nakon što se vratar Dragovoljca poskliznuo, ali se Čović u zadnji tren pridigao i mirno prihvatio loptu

76. minuta - Lopta se nakon kornera odbila na rub kaznenog prostora gdje je na nju naletio Jačinović i poslao ju visoko iznad grede

70. minuta - Bencun je dugo vagao protivike u šesnaestercu da bi u konačnici dodao loptu za Bukvu koji ju s desetak metara šalje preko vrata

68.minuta - Vršajević je naletio na odbijenu loptu i opalio s dvadesetak metara iskosa, ali lopta je otišla visoko iznad grede

GOOL 59. minuta - Samo nekoliko minuta prije nego li je ušao u igru, Bencun je prihvatio jednu loptu u kaznenom prostoru, izvukao se na udarac i opalio s desetak metara u donji desni kut za izjednačenje

52. minuta - Sivonjić je ponovno izašao oči u oči s vratarom Kalinićem, ali vratar Hajduka zaustavlja njegov pokušaj!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 39. minuta - Odličnu loptu u prostor dobio je Ilija Sivonjić, sjurio se potom u šesnaesterac, izašao oči u oči s vratarom Kalinićem te ga rutinski matirao za vodstvo domaćina

35. minuta - Jačinović je ubacio u kazneni prostor, ali Bačelić-Grgić nije uspio poslati loptu u mrežu gostiju

22. minuta - Bukva je opalio iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali Čović paradom zaustavlja njegov pokušaj

18. minuta - Bradarić je odigrao povratnu loptu za Sušića na dvadesetak metara od vrata domaćina, ali lopta je otišla visoko iznad grede

14. minuta - Okušao je i Kluk svoj udarac s nekih 25 metara, ali bez veće opasnosti po vrata Bijelih

11. minuta - Opalio je Sušić s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla daleko od gola

9. minuta - Vršajević je ubacio u šesnaesterac, ali Maglica glavom šalje loptu preko grede

1. minuta - Počela je utakmica!

22. rujan 2024 02:41