DALMATINSKI DERBI

S ova tri boda Hajduk se probio na drugo mjesto ljestvice sa 55 bodova

Hajduk je na Poljudu dobio Zadra 3-1 u utakmici u kojoj je Hajdukov prvi golgeter Anton Maglica zabio dva gola, a Uzbek Tima svoj prvijenac. Uz to Splićani nisu realizirali penal (Matković obranio Maloči). Nije to bila neka sjajna predstava, ali je Hajduk bez većih problema upisao bodove i to najvažnije.

Na sjajan način predstavio se Uzbekistanac Temurkhuja Abdukholikov, 22-godišnji napadač kojem je trener Igor Tudor pružio šansu od prve minute.

Tima je bio jako angažiran, opasan, igrao je u vršku napada u tandemu sa Antonom Maglicom te je ostavio više nego dobar dojam. Tima je već bio upisao minutažu u dresu Hajduka - ulazio je s klupe protiv Slaven Belupa i Dinama - a sad je zabio gol prvijenac za "bijele".

Zapravo je Tima bio "krivac" za sve opasne situacije koje je Hajduk u prvom dijelu napravio pred vratima Matkovića. Zabio je gol u 15. minuti nakon dodavanja Maloče. Reagirao je u stilu rasnog golgetera, kad se našao pred vratima Zadra i lobao vratara Matkovića.

Uzbek je još do poluvremena pogodio prečku, imao je još jednu dobru situaciju poslije ubačaja Kouassija, ali je tada Matković zaustavio njegov pokušaj. Pripremio je još jednu izvrsnu šansu Maglici koju "bijeli devet" nije pretvorio u gol.

Hajduk je dominirao, a Zadar je bio više orjentiran na defanzivu. Hajdukov vratar Tomić bio je bezposlen sve do 45. minute kad je Čirjak imao čist zicer. U jednoj brzpoteznoj akciji Zadrani su došli pred vrata Hajduka, ali je izostao završni udarac. Čirjak je sa vrha kaznenog prostora tukao za malo pored stative.

Ono što je propustio u prvom poluvremenu, Maglica je nadoknadio odmah na startu drugog dijela. Kaznio je nespretnost zadarske obrane. Nakon centaršuta Bašića, pred golom je Sarić odbio loptu pod noge Maglici, a on takve "otpatke" najviše voli.

Hajduk je malo popustio nakon vodstva 2-0 pa su Zadrani došli do daha. Prvu šansu tadića skinuo je Tomić, ali drugu u 65. minuti nije pa smo opet imali otvorenu utakmicu u kojoj Hajduk više nije bio siguran u pobjedu.

Ali točku na ovu pobjedu stavio je Maglica, poslije akcije Time i Pašalića, svojim drugim golom i 11 u prvenstvu čime je postao prvi strijelac Hajduka.

Kuriozitet utakmice je svakako penal koji je izborio Iluridze, a izveo Maloča u 80. minuti. Matković mu je obranio udarac sa 11 metara, a onda je Maloča iz drugog pokušaja tukao glavom, a lopta je završila na stativi.

Na početku utakmice ovacije je zaradio Ivo Bego. Njemu u čast Torcida je na sjevernoj tribini istaknula transparent "Ivo Bego, idol i nadahnuće". Navijači su s tribina pozivali Begu, a on se ustao sa svog mjesta u svečanoj loži otpozdravljao navijačima. Legendi "bijelih" navijači su skandirali "Hajdučko srce".

HAJDUK - ZADAR 3-1 (Tima 15', Maglica 47', 75' / Tadić 65')

Hajduk - Zadar 3-1 (1-0)

Stadion Poljud. Gledatela: 4.000. Sudac: Danijel Trampus (Osijek)

Hajduk: Tomić 6,5 - Nižić 6, Maloča 6,5, Milić 6 - Mikanović 6 (od 46. Bašić 6,5), Pašalić 6,5, Anđelković 6, Andrijašević 6,5, Kouassi 5,5 (od 66. Vasilj -) - Tima 7, Maglica 7,5 (od 76. Iluridze 6,5).

Zadar: Matković 6 - Sarić 5 (od 72. Bašić-), Šimurina 5,5, Jerbić 6, Neretljak 6, Hrgović 5,5 - Čirjak 5,5 (od 52. Weitzer 6), Oršulić 5,5, Banović 5,5 (od 81. Surać-) - Ivančić 6, Tadić 6,5.

REZULTATI 28. KOLA,

Petak:

Hajduk - Zadar 3-1 (Abduholikov 15, Maglica 47, 75 / Tadić 65)

Subota:

Lokomotiva - Hrvatski dragovoljac (19 sati)

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Nakon prekršaja na Iluridzeu, sudac Trampus je dosudio kazneni udarac, a priliku za novi pogodak Bijelih propustio je Maloča koji nije uspio pogoditi s bijele točke

GOOL 75. minuta - Abdukholikov je odlično uposlio Maglicu koji izbija oči u oči s vratarom gostiju i s desetak metara šalje loptu u mrežu za povećanje vodstva Bijelih

73. minuta - Opalio je Vajcer s tridesetak metara, ali Tomić odbija u korner

GOOL 65. minuta - Šimurina je poslao dugu loptu u kazneni prostor, a Tadić je iskoristio kiks domaće obrane i poslao loptu iza leđa Tomića za smanjenje vodstva Hajduka

54. minuta - Srušen je Maglica nakon prodora u kazneni prostor, odmah ispred Trampusa, no sudac nije pokazao na bijelu točku

GOOL 47. minuta - Bašić je ubacio u kazneni prostor gdje Sarić neoprezno spušta glavom loptu za Maglicu kojem s dva metra nije bilo teško posalti loptu u mrežu gostiju za povećanje vodstva Bijelih

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Čirjak je natrčao na odbijenu loptu na dvadesetak metara i poslao ju malo pored desne vratnice

34. minuta - Abdukholikov je snažno pucao s dvadesetak metara i zatresao okvir gola

26. minuta - Anđelković je opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

GOOL 15. minuta - Maloča je odlično u prosotr gurnuo za Timu Abdukholikova koji se potom sjurio prema vratima Zadrana i prebacio Matkovića za vodstvo Hajduka

13. minuta - Najbolja prilika za Bijele! Tima je odlično centrirao u kazneni prostor, a Maglica neometan s pet metara šalje loptu iznad grede

11. minuta - Hajduk ima više od igre, ali zasad bez ozbiljnije prilike s jedne ili druge strane

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 09:49