FA CUP

Eduardo zabio i odveo Arsenal dalje!

Arsenal's Croatian striker Eduardo (R) celebrates scoring the winning goal during their FA Cup third round football match against West Ham at Upton Park in London on January 3, 2010. AFP PHOTO/GLYN KIRKFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva zabio je glavom u 83. minuti gol za 2-1 pobjedu Arsenala na gostovanju kod West Hama u trećem kolu FA Cupa.

Eduardo je Wengerovoj momčadi ishodio kartu za četvrto kolo natjecanja krasnim pogotkom taman ispod spoja grede i vratnice desne strane gola gostujućeg vratara Roberta Greena, i to na asistenciju Carlosa Vele, koji je ubacio oštar centaršut s lijeve strane.

Brazilcu s hrvatskom putovnicom to je bio peti ovosezonski pogodak u dresu Arsenala.

Po drugi je put ove sezone odigrao svih devedeset minuta za svoj londonski klub. Cijelu je utakmicu dosad odradio samo u srazu FA Cupa protiv Liverpoola (2-1 pobjeda Arsenala) 28. listopada prošle godine. U 14 premierligaških dvoboja, kao i tri sraza Lige prvaka u kojima je nastupao, ili je počeo s klupe ili je mijenjan tijekom igre.

Meksikanac Vela asistirao je i za izjednačujući pogodak Arsenala, kojeg je u samo pet minuta prije Eduarda zabio 19-godišnji velški veznjak Aaron Ramsey. West Ham je s kraja prvog poluvremena vodio 1-0 pogotkom Talijana Diamantija.

Lakoćom je četvrto kolo izborio Chelsea, koji je na Stamford Bridgeu pobijedio drugoligaša Watforda 5-0. Dva je gola zabio 20-godišnji napadač Daniel Sturridge.