BUNDESLIGA

Dva gola Džeke u slavlju 'Vukova', Soldo poražen u Mainzu

Nogometaši Wolfsburga nastavljaju sa sjajnim igrama u posljednje vrijeme. Tako su u sklopu 26. bundesligaškog kola slavili na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach s visokih 4-0.

Dva je gola za Wolfsburg postigao Edin Džeko, a po jedan Zvjezdan Misimović i Christian Gentner za petu pobjedu "vukova" u zadnjih šest utakmica (u svim natjecanjima).

Wolfsburg je u vodstvo doveo Misimović sjajnim udarcem u desni donji vratarov kut s 18 metara iskosa s lijeve strane u 41. minuti, a kasnije su Džeko i Gentner samo potvrdili dominaciju gostujuće momčadi u ovoj utakmici.

Džeko je s dva postignuta gola došao do brojke 14 ove sezone i trenutno na ljestvici najboljih strijelaca lige dijeli prvo mjesto sa Stefanom Kiesslingom (Bayer Leverkusen). Drugi najbolji bundesligaški strijalac iz prošle sezone ujedno je s dva gola izbio na čelno mjesto ljestvice najučinkovitijih (golovi+asistencije) igrača lige.

Džeko je uz 14 golova uspješno asistirao osam puta (ukupno 22 boda), dok je Kiessling i u toj kategoriji neznatno ispod njega budući je skupio 20 bodova.

Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde poražen je na gostovanju u Mainzu s minimalnih 1-0 iako je igrao s igračem više od 27. minute kada je isključen Aristide Bance. Odlučujući gol zabio je Andre Schürrle u 56. minuti i tako donio Mainzu osmu ovosezonsku domaću pobjedu (iz 13 odigranih utakmica).

Od ostalih utakmica spomenimo još visoku 4-1 gostujuću pobjedu Borussije Dortmund nad Bochumom, kao i 2-1 gostujuće slavlje Nurnberga nad Herthom.

Dva je gola u slavlje dortmundske momčadi ugradio Argentinac Lucas Barrios i tako izbio na četvrto mjesto najboljih strijelaca lige s 13 postignutih golova.

Nürnbergu je s druge strane pobjedu donio Angelos Charisteas u prvoj minuti sudačke nadoknade iako je Hertha sve do posljednjih pola sata igra imala prednost 1-0.

Bundesliga, 26. kolo:

Bochum - Borussia Dortmund 1-4 (Holtby 53 / Kehl 18, Zidan 27, Barrios 74, 77)

Hannover - Eintracht Frankfurt 2-1 (Andreasen 13, Pinto 57 / Altintop 45)

Hertha - Nürnberg 1-2 (Gekas 36 / Bunjaku 61, Charisteas 90+1)

Mainz - Köln 1-0 (Schürrle 56)

Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 0-4 (Misimović 41, Džeko 49-11m, 80, Gentner 58)