IGRALI NA KONTRE

CSKA ide lako dalje u Europsku ligu

Georgi Schennikov, left, Mark Gonzales, center, and Keisuke Honda of CSKA Moscow celebrate a goal against Anorthosis Famagusta during their Europa League third qualifying round, second leg soccer match at Antonis Papadopoulos stadium in Larnaca, Cyprus, Tuesday, Aug. 24, 2010. CSK Moscow won the match 2-0. (AP Photo)
 AP

Nogometaši moskovskog CSKA prvi su kroz posljednje 4. pretkolo izborili plasman u skupine Europa lige. Bili su bolji od ciparskog Anorthosisa.

U prvom ogledu je CSKA napravio kompletni posao, kada je kao domaćin pobijedio s 4-0.

Uzvratna utakmica je bila samo odrađivanje posla, u kojoj CSKA nije previše težio napadu, dok Anorthosis nije imao prave kvalitete ozbiljnije zaprijetiti suparniku.

Rasplamsalo se tek nakon prvog pogotka na utakmici, koji je pao u 76. minuti. Tada je Cafu nadmudrio Akinfejeva, no ruski odgovor je bio munjevit. Prvo je pet minuta prije kraja izjednačio Doumbia, dok je čileanski nogometaš Gonzalez minutu prije kraja Moskovljanima donio i drugu pobjedu protiv Ciprana.

Podsjetimo, da je u 2. pretkolu Europa lige Anorthosis nakon produžetaka bio bolji od Šibenika.

Ostale uzvratne utakmice 4. pretkola ovog natjecanja su na rasporedu u četvrtak, a podsjetimo da se za plasman u skupine bore i dva hrvatska predstavnika, Dinamo i Hajduk.

Europa liga, 4. pretkolo, uzvrat:

Anorthosis - CSKA Moskva 1-2, prva utakmica 0-4 (Cafu 76 / Doumbia 85, Gonzalez 89)

19. rujan 2024 18:24