PREMIERSHIP

Chelsea pobjedom do rekorda, Modrić vrlo dobar u remiju Spursa

Niko Kranjčar niti u ovoj utakmici nije dobio niti sekunde na terenu, cijelu je utakmicu ostao na klupi. Vedran Ćorluka zbog ozljede prepone nije konkurirao za sastav

Nogometaši domaćeg Tottenhama i Evertona odigrali su na White Hart Laneu 1-1 u dvoboju 9. kola engleskog nogometnog prvenstva. Luka Modrić ponovno je jedini od četvorice hrvatskih nogometaša u domaćoj momčadi dobio priliku na terenu. Odigrao je dobro svih 90 minuta, a u prvom poluvremenu je dva puta zapucao vrlo solidno desnom nogom, no, jednom je njegov udarac vratar gostiju Tim Howard krajnjim naporom izvadio iz kuta, a drugi puta je Modrićeva lopta odsjela malo kraj vratnice.

Niko Kranjčar niti u ovoj utakmici nije dobio niti sekunde na terenu, cijelu je utakmicu ostao na klupi. Iako je Gareth Bale bio vidljivo umoran i daleko od svojih uobičajenih izdanja, a dio utakmice ček je odigrao na desnoj strani. Vedran Ćorluka zbog ozljede prepone nije konkurirao za sastav domaćina, a Stipe Pletikosa nije bio niti na klupi.

Može se reći da je remi pravedan ishod, iako je Tottenham u drugom poluvremenu bio bolja momčad. Gosti su poveli u 17. minuti, kada je Leighton Baines sjajno pogodio lijevom nogom iz slobodnog udarca, u sam gornji lijevi kut Gomezovog gola. Domaćin je izjednačio samo tri minute kasnije nakon velike pogreške Tima Howarda, koji je ispustio loptu u zračnom duelu s Peterom Crouchom, a Rafael van der Vaart je zabio vjerojatno najlakši gol u karijeri. S pola metra je loptu samo zakucao u praznu mrežu. Nizozemcu je to bio četvrti pogodak ove sezone u Premiershipu, a sva četiri je zabio na White Hart Laneu.

Spursi su u ovom dvoboju propustili upisati treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Tottenham je treći na ljestvici sa 15 bodova, a ispred njega su Chelsea s 19 i Manchester City sa 17, ali, dakako, i s utakmicom manje.

Everton je, pak, nastavio dobru seriju, te je, nakon vrlo lošeg starta u sezonu, ostao neporažen već četvrtu utakmicu zaredom. U te četiri utakmice je momčad iz Liverpoola osvojila 8 od mogućih 12 bodova, a na ljestvici je deveta s 10 bodova.

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u subotnjem dvoboju devetoga premierligaškog kola Wolverhampton na Stamford Bridgeu 2-0 upisavši sedmu prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Strijelci su bili Florent Malouda u 23. i Salomon Kalou u 81. minuti . Londonskoj je momčadi to bila osma uzastopna domaća premierligaška utakmica bez primljenog gola, čime su postavili novi klupski rekord. Sedam su takvih dvoboja nanizali u sezoni 2004/2005, prvoj Josea Mourinha na Chelseaovoj klupi.

Ancelottijeva je momčad novom pobjedom osigurala vodeće mjesto na ljestvici i nakon devetog kola. Wolverhampton su dobili i u petoj uzajamnoj utakmici dvaju klubova u Premierligi. U posljednjim četirima nisu primili gola.

Bolton Ivana Klasnića reizirao je na gostovanju kod Wigana 1-1. Hrvatski reprezentativac nije nastupio zbog crvenog kartona iz prošlog kola. Strijelac jedinog gola za njegovu momčad bio je Šveđanin Johan Elmander.

Sva su tri boda sa Upton Parka uzeli Newcastleovi nogometaši nadoknadivši rezultatski manjak u 2-1 pobjedi protiv posljednjeplasirane momčadi engleske Premierlige, West Hama, u subotnjoj utakmici 9. prvenstvenog kola.

Domaćina, koji je na omjeru od pobjede, tri remija i pet poraza, do prednosti je u dvanaestoj minuti susreta doveo Carlton Cole udarcem iz blizine. Prethodila je golu lijepa duga lopta Marka Noblea koju je do strijelca proslijedio Frederic Piquionne.

Već u 23. je bilo 1-1 nakon što je izjednačio Kevin Nolan, da bi u 69. pobjedu "svrakama" donio Andrew Carroll, svojim petim prvenstvenim golom sezone. Barem je to malo dobrih vijesti za engleskog U21 reprezentativca koji se posljednjih dana povlačio po medijima, ali ne i po sportskim stranama. Podsjetimo, u manje od prethodna dva tjedna bivša ga je djevojka, 18-godišnja Laurie Henderson, optužila za fizički napad, a potom mu je automobil zapaljen i to pred kućom strijelca prvog Newcastelovog gola u subotu, Nolana.

"Svrake" su se pobjedom popele na deveto mjesto ljestvice, "čekićari" ostali prikovani na njenom dnu.