ŠKOTSKO PRVENSTVO

Celtic odgodio naslov Rangersa

Celtic's Robbie Keane celebrates his second goal against Kilmarnock during their Scottish Premier League soccer match at Celtic Park, Glasgow, Scotland, March 27, 2010. REUTERS/Russell Cheyne (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters

Nogometaši Rangersa još će neko vrijeme pričekati na proslavu naslova škotskih prvaka. Golom Mortena Rasmussena iz 87. minute Celtic je svladao Hibernian 3-2 i tako odgodio obranu naslova gradskog suparnika.

Riječ je o utakmici 34. kola škotske Premier lige, a Celtic je do pobjede došao nadoknadivši u posljednjih deset minuta zaostatak 2-1. U tim je trenucima susreta Glasgow bio na pragu obrane naslova do kojeg bi došli nedjeljnom pobjedom protiv Heartsa.

Ipak, Marc-Antoine Fortune u 80. je minuti poravnao rezultat, a potom i asistirao Rasmussenu za tri boda. Prvi je gol za Celtic, već u četvrtoj minuti, postigao Robbie Keane. Napadaču Tottenhama na posudbi bio je to deseti pogodak u 12 utakmici za škotski klub.

Golove za Hibernian postigli su Riordan i Stokes (penal).

U škotskoj Premier ligi igra se 38 kola.