BUNDESLIGA

BORUSSIA (D) - WOLFSBURG 1-1 Naldo bacio Kloppa u očaj, Perišić vrlo dobar, Oliću 'mrvice'

Drugi čin 16. kola Bundeslige bio je puno efikasniji nego prvi. Na pet utakmica pao je 21 pogodak, a puno razloga za zadovoljstvo imali su gosti koji su poražemi tek jednom. Schalke je preokrenuo kod Paderborna, a Bayer je slavio u Sinsheimu. Jedino domaće slavlje kreirala je Borussia M. koja je slomila otpor Werdera, dok je druga Borussia izgubila još dva boda u borbi za ostanak, u Dortmundu se bodom osladio Wolfsburg. A pravu golijadu priredili su Eintracht i Hertha, berlinskom klubu nisu bila dovoljno niti 3:0, niti 4:2 za pobjedu...

- Iako nismo to previše zaslužili molim navijače da nam budu potpora kao nikad do sada - zavapio je Jürgen Klopp pred sraz s drugoplasiranom momčadi Bundeslige.

Molba je uslišana, navijači su nosili crno-žute tijekom cijelog dvoboja, ali dvije kardinalne pogreške odnijele su san o pobjedi. Wolfsburg se u dortmundu postavio kao momčad koja zna po što je došla. Bod im je bio minimalni cilj, a pobjeda želja. I krenuli su ofenzivno Kevin De Bruyne promašio je veliku prigodu, a kazna je stigla minutu kasnije Immobileov ubačaj spretno je Aubameyang pretvorio u pogodak. Borussia je tada zavladala terenom, imali su i prilike za povećanje vodstva, ali uslijedio je hladan tuš. De Bruyne je pogodio iz slobodnog udarca, pogodak ide potpuno na dušu vratara Langeracka. Nastavak su opet bolje otvorili Vukovi, raspoloženi Perišić (igrao do 84. kada ga je zamijenio Olić, ocjena 2 u Bildu) gurnuo je Vierinhu u mrtvu prigodu, no Australac na golu Borussije iskupio se za pogrešku. I onda ni iz čega domaćin stiže do vodstva, Kirch je izborio loptu na sredini, ona je stigla do Immobilea, koji nije imao previše rješenja i opalio je s preko 20 metara te pogodio. Ali Naldo je nakon kornera ponovo vratio sve u rezultatsku ravnotežu, zbilo se to pet minuta prije kraja. Brazilac je neometan glavom s osam metara zakucao loptu u mrežu. Tako je Borussia ostala blizu dna, u sljedećem kolu gostuje kod Werdera, jedne od rijetkih momčadi koja je u gorem stanju od njih.

Borussia Dortmund 2 - 2 VfL Wolfsburg All Goals... by ViralDailyTV

Pokazuje to i današnji nastup u Mönchengladbachu, poraženi su uvjerljivo bez pravog otpora.

Kapa dolje nogometašima Eintrachta, nakon 37 minuta gubili su od Herthe 0:3, stigli su do minimalnog zaostatka, ali je berlinski klub u posljednju minutu utakmice ušao s dva gola prednosti. Nije bilo dovoljno. Ukazao se Alex Meier, visoki veznjak za 60 sekundi donio je veliki bod Eintrachtu.

Stefan Kiessling nije omiljena osoba u Sinsheimu. Prošle godine zabio je fantomski gol koji je donio Bayeru bodove, pa je danas bio predmet verbalnih uvreda s tribina. Međutim, to ga nije omelo, svojim golom donio je nova tri boda Bayeru za koje zbog viška žutih kartona nije igrao Tin Jedvaj.

Choupo Motinga nastavio je svoju seriju i u Paderbornu, Kamerunac je prvo ime Schalkea u posljednje vrijeme, a Rudari su iskopali vrijedna tri boda kod novaka.

Rezultati i strijelci na utakmicama 16. kola

BORUSSIA D. - WOLFSBURG 2:2 (Aubameyang 8, Immobile 77/De Bruyne 29, Naldo 85), BORUSSIA M. - WERDER 4:1 (Kruse 32-11m, Wendt 38, Kramer 64, Hrgota 88/Junuzović 51), HOFFENHEIM - BAYER 0:1 (Kiessling 79), EINTRACHT - HERTHA 4:4 (Aigner 43, Seferović 58, Meier 90, 90+1/Brooks 21, Ben Hatira 33, Schieber 37, Niemeyer 80), PADERBORN - SCHALKE 1:2 (Ayhan 31-ag/Choupo Moting 44, Neustädter 78).

Utorak:

BAYERN - FREIBURG 2:0 (Robben 41, Müller 48), HANNOVER - AUGSBURG 2:0 (Sane 20, Joselu 55-11m), HSV - STUTTGART 0:1 (Klein 42), KÖLN - MAINZ 0:0.