LE CHAMPIONNAT

Bordeaux usprkos remiju zadržao vrh ljestvice

Bordeaux's Yoann Gourcuff, left, challenges for the ball with Lyon's Jean-Alain Boumsong, right, during their French League One soccer match at Gerland stadium, in Lyon, central France, Sunday, Dec. 13, 2009. (AP Photo/Laurent Cipriani)
 AP

Nogometaši Bordeauxa, aktualni francuski prvaci, nisu uspjeli pobijediti i u trećoj uzastopnoj utakmici u Le Championnatu. Ovoga puta odigrali su 0-0 na gostovanju kod Monaca u sklopu 28. kola.

Monaco je bio opasnija i konkretnija momčad tijekom devedeset minuta, pa na kraju "Žirondinci" mogu biti zadovoljni osvojenim bodom. Kažimo da je potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic za Bordeaux igrao do 68. minute, dok hrvatski igrači u Monacu ( Dario Šimić i Jerko Leko) nisu bili niti na klupi.

Junak cijelog kola bio je napadač PSG-a Mevüt Erdinç koji je u visoku domaću pobjedu 4-1 nad Sochauxom ugradio čak tri gola. Zanimljivo je da je najbolju partiju sezone odigrao upravo protiv svojeg bivšeg kluba u koji je stigao prošlog ljeta. Ukupno je ove sezone Erdinç zabio 12 golova i treći je najbolji strijalac Le Championnata iza Mamadoua Nianga i Nenea.

U derbiju kola Montpellier i Auxerre su remizirali 1-1 i tako propustili priliku smijeniti Bordeaux s vrha. Auxerre je poveo golom Dennisa Oliecha iz 45. minute, a izjednačio je Alberto Costa u 66. U posljednjim trenucima Auxerre je ostao s igračem manje budući je crveni karton zaradio Jeremy Berthod.

Na kraju spomenimo i gostujuću pobjedu Boulogne nad Nancyjem 3-1, njihovu tek četvrtu ovosezonsku, kao i gostujući poraz Runjinog (odradio svih 90 minuta) Lensa od Lorienta 1-0. Do pobjede su Boulognu vodili Laurent Agouazzi, Matt Moussilou, Alexandre Cuvillier.