OPET NA VRHU

Bordeaux pobjedom zasjeo na 1. mjesto, Marseille dobio derbi

Bordeaux's Yoann Gourcuff, second right, reacts surrouded by his teammates after scoring during their French League one soccer match against Lille in Bordeaux, southwestern France, Sunday March 21, 2010. (AP Photo/Bob Edme)
 AP

Nogometaši Marseillea dobili su derbi 29. kola Le Championnata protiv Lyona 2-1 i tako su ostali itekako ozbiljno u utrci za naslov prvaka. Lyon se, pak, ovim porazom donekle udaljio od istog cilja.

Podsjetimo da je prva utakmica ova dva suparnika u prvenstvu, na Gerlandu, uz spektakularnu igru i preokrete završila 5-5, a na Velodromeu je ipak bio donekle mirnije. No, razbuktalo se u samoj završnici gdje su deblji kraj izvukli igrači Lyona.

Marseille je poveo pogotkom Kaborea u 67. minuti, a pogotku je kumovao i obrambeni igrač Lyona Cris. Naime, Kabore je potegao sa 25 metara, a lopta je zahvatila Brazilca i prevarila vratara Lyona.

Treba reći da je prije toga Lyon u dva navrata pogađao okvire vratiju i bio je bolja momčad na travnjaku.

Do izjednačenja je Lyon došao u 77. minuti kada je Gomis utišao Velodrome, no samo četiri minute kasnije domaći navijači su opet eksplodirali, a razlog je pobjednički pogodak Taiwa.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren nije nastupao za Lyon, dok je bosansko-hercegovački igrač Miralem Pjanić igrao do 82. minute. Baš je on pogodio gredu Marseilleovih vratiju početkom drugog dijela.

Marseille sada ima tri boda manje od Bordeauxa i Montpelliera, ali i utakmicu manje kao prvaci iz Bordeauxa.

Nogometaši Bordeauxa pobijedili su na svom Chaban-Delmas stadionu momčad Lillea s 3-1 u dvoboju 29. kola francuskog prvenstva.

Bordeaux je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto sa 56 bodova, koliko ima i Montpellier na drugom, nakon što je kao domaćin svladao Valenciennes s 2-1. Ipak, ''Žirondinci'', branitelji naslova, su u prednosti jer imaju susret manje.

Lille je postigao prvi pogodak u dvoboju s Bordeauxom, a strijelac je bio Hazard u 24. minuti. Izjednačio je Ciani u 40., a ključni trenutak zbio se u 65. minuti, kada je Lilleov igrač Ricardo Costa u svom kaznenom prostoru srušio Chamakha i skrivio penal, te dobio crveni karton. S bijele točke siguran je bio Jussie.

Bordeaux je s rezultatskom i brojčanom prednošću nastavio napadati, a taj pritisak rezultirao je još jednim pogotkom, kojeg je za konačnih 3-1 postigao Gourcuff u 76. minuti.

Kao što smo već spomenuli, Montpellier je kao domaćin pobijedio Valenciennes s 2-1. Pogotke za domaćina postigli su Montano u 5. i Marveaux u 58. minuti, a počasni gol za goste zabio je Khalfallah u 74. minuti.