DERBI BUNDESLIGE

Bayer spasio prvenstvo: Bayernu samo bod u Leverkusenu

Derbi utakmica 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Bayer Leverkusena i Bayern Münchena nije iznjedrila pobjednika, te je završila rezultatom 1-1.

Bio je to dvoboj u kojem je domaći Bayer bio bolja momčad na terenu, te je imao više prilika, ali je praktički iz prve i jedine svoje prilike poveo bavarski sastav.

Naime, Franck Ribery je u 50. minuti odigrao jednu sjajnu solo akciju, te je prošao s lijeve strane u šesnaestercu, a potom ga je oborio Gonzalo Castro. Sudac je pokazao na bijelu točku, a ondje je siguran izvođač bio Arjen Robben i zabio svoj 11. ovosezonski gol.

Međutim, Bayern nije uspio vodstvo zadržati dugo, pa je u 59. minuti izjednačio Arturo Vidal, čileanski veznjak kojem je to bio prvi ovosezonski gol.

Valja reći da je Bayer prije gola pogodio dva puta okvir gola, a u akciji iz koje je postignut gol je Toni Kroos pogodio gredu iz slobodnog udarca, nakon čega obrana Bayerna nije uspjela izbiti loptu, pa je iz neposredne blizine poentirao Vidal.

Također je pametno spomenuti i uzbuđenje na samom kraju utakmice kada je Martin Demichelis prilikom vraćanja lopte Jörgu Buttu gurnuo Erena Derdiyoka u priliku, ali se vratar Bayerna dobro snašao i zaustavio pokušaj driblinga švicarskog napadača.

Ivica Olić odigrao je Bayern do 57. minute kada ga je zamijenio Thomas Müller, dok je Danijel Pranjić ušao u igru u 83. minuti umjesto Marka van Bommela.

Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern na vrhu ima dva boda viša ispred drugoplasiranog Schalkea.

Bundesliga, 30. kolo:

Bayer Leverkusen – Bayern München 1-1 (Vidal 59 / Robben 51)

Hannover – Schalke 4-2 (Westermann 17-ag, Ya Konan 29, Balitsch 80, Ya Konan 90+2 / Edu 46, Rakitić 52-11m)

Hertha – Stuttgart 0-1 (Cacau 74)

Hoffenheim – Köln 0-2 (Matuschyk 46, 82)

Mainz – Borussia Dortmund 1-0 (Szalai 30)

Werder Bremen – Freiburg 4-0 (Pizarro 35, 56, Hunt 53, Özil 66)