BUNDESLIGA

Bayer pobijedio Augsburg i preuzeo vrh

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su u gostima Augsburg s 4-1 u prvoj utakmici 5. kola njemačke Bundeslige

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su u gostima Augsburg s 4-1 u prvoj utakmici 5. kola njemačke Bundeslige, te su barem do sutra (subota) preuzeli vrh ljestvice s bodom više od Bayerna, Schalkea i Werdera.

Augsburg je odlično krenuo u utakmicu povevši s 1-0 u 5. minuti susreta preko Hosogaija. Sreća za domaće navijače trajala je punu minutu prije nego li je Sam izjednačio na 1-1. Do sredine prvog poluvremena Leverkusen je uspio okrenuti rezultat u svoju korist preko Kiesslinga koji je u 23. minuti zabio za 2-1. S tim se rezultatom otišlo na predah.

U nastavku su mreže mirovale sve do 72. minute kada je Sam svojim drugim pogotkom povisio na 3-1. Sedam minuta kasnije Derdiyok je postavio konačnih 4-1 s kojim je Bayer preuzeo vodsvo na bundesligaškoj ljestvici barem na jedan dan. Augsburg je ovim porazom ostao na 16. mjestu prvenstvene ljestvice.