LIGA ZA PRVAKA

Vukovi slavili u Trnskom i zauzeli 'jedinicu'

U izjednačenom dvoboju, prevagnuo Cibonin ofenzivni skok i Zagrebova promašena slobodna bacanja
Zagreb,190210Kosarka, finale Kresimira Cosica u dvorani Trnsko izmedju KK Cibona i KK Zagreb. Na fotografiji: Krunosla Simon, Trnsko.Foto: Ranko Suvar / CROPIX
 Ranko Suvar / CROPIX

ZAGREB - U foto-finišu Cibona je prestigla Zadar i u njihovom eventualnom finalnom srazu branitelji naslova imat će prednost domaćeg terena. Cibona je do prvog mjesta stigla zahvaljujući teško izborenoj pobjedi nad Zagrebom (73-76) u posljednjem kolu A-1 Lige za prvaka. Tako će se u srijedu, u prvoj utakmici polufinala doigravanja, Cibona i Zagreb ponovno sresti, ali u Draženovom domu, dok će Zadar na Višnjiku ugostiti Cedevitu.

U utakmici u kojoj je Ciboni pobjeda donosila "jedinicu", a poraz pad na 3. mjesto, Perasovićeva momčad stigla je do najteže ovosezonske pobjede nad "mravima".

- Nitko nije u ovoj dvorani Zagreba lagano pobijedio, pogotovo kad su u pravoj formi, a sad opet jesu. Nije bilo ništa manje teško nego što smo očekivali. Bilo je pomalo neizvjesno, ali stalno smo kontrolirali igru i rezultat - rekao je Velimir Perasović.

Cibona je u 23. minuti otišla i do +10 (51-41), ali su ponajviše Simon (22 poena) i Žorić (18 poena) održali neizvjesnost do posljednje minute, no nisu uspjeli prestići "cibose" i izboriti polufinale protiv Zadra.

- Možda bi nam, s obzirom na njihovu sadašnju formu, bilo lakše protiv Zadra, bez obzira na vruć domaći teren. No, probat ćemo iznenaditi i Cibonu - rekao je trener Denis Bajramović.

Unatoč još jednoj skromnoj napadačkoj večeri Gordona i Bogdanovića, Cibona je zahvaljujući inspiriranom Marku Tomasu (24 poena) te odličnim rolama Andrića (18 poena, 8 skokova) i Vukušića (15 poena, trice 3/4) slavila na kraju. Zagreb glavne razloge poraze može tražiti u dva podatka: 11 napadačkih skokova gostiju i mizernih 4/13 sa slobodnih bacanja.