ČUDO U NBA LIGI

** CORRECTS DATE TO JAN. 12, 2010 ** Memphis Grizzlies forward Rudy Gay, center, drives between Los Angeles Clippers forward Rasual Butler, left, and guard Baron Davis (1) during the second half of an NBA basketball game in Memphis, Tenn., Tuesday, Jan. 12, 2010. Memphis won 104-102. (AP Photo/Lance Murphey)
 AP

Košarkaši Detroit Pistonsa napokon su pronašli momčad koja je u jednako slaboj formi kao i oni sami, te su pobjedom u Washingtonu kod Wizardsa prekinuli niz od trinaest uzastopnih poraza.

Bilo je 99-90 za gostujući sastav kojem je ova utakmica odlučivala o izjednačavanju negativnog klupskog rekorda kad su u pitanju zaredani porazi.

Prošlo je mjesec dana od posljednje Detroitove pobjede ostvarene 12. prosinca prošle godine protiv Golden State Warriorsa, a novom su svoj omjer slavlja i poraza popravili na još uvijek skromnih 12-25 i izbjegli ponavljanje negativnih serija iz sezona 1979/80 i 1993/94. Charlie Villanueva ubacio je 23 koša i dodao devet skokova, te se od igrača s klupe prometnuo u junaka utakmice protiv Wizardsa koji do daljnjeg ne mogu računati na najveću uzdanicu Gilberta Arenasa. NBA liga ga je, podsjetimo, suspendirala do daljnjega zbog incidenta s oružjem u svlačionici svoje momčadi.

Poraz su upisale i dvije momčadi iz Los Angelesa. Prvaci Lakersi "pali" su u San Antoniju gdje su Spursi slavili uvjerljivu 105-85 pobjedu uz još jednu "tihu" večer Kobea Bryanta. Vođa Lakersa ubacio je 16 koševa, te zbog boli u leđima nije odigrao posljednju četvrtinu u trećem porazu momčadi u posljednja četiri susreta. Također, utakmicu je za prvake propustio španjolski centar Pau Gasol, što se itekako osjetilo na parketu. Tim Duncan s 25 poena i 13 skokova, te po četiri asistencija i blokade bio je najbolji kod domaćina.

Gasol je zato vodio glavnu riječ u Memphisu gdje su Grizzliesi svladali LA Clipperse 104-102. Riječ je o Marcu Gasolu, Pauovom mlađem bratu koji je s 24 koša i 15 skokova odveo svoju momčad do slavlja protiv Clippersa, drugog u njihovoj trećem međusobnom ogledu ove sezone. Sastav iz Los Angelesa u dobroj je formi, u Memphis su stigli s četiri vezane pobjede, a Baron Davis odigrao je i ovaj puta svestranu utakmicu začinivši ju triple-double učinkom od 27 poena, te po 12 skokova i asistencija. Imao je i pet osvojenih lopti, no izostanak Chrisa Kamana, startnog centra momčadi, previše se osjetio da bi momčad slavila. Premda je itekako za to imala šanse i tko zna što bi se dogodilo da utakmica nije imala prekid dug 36 minuta pri vodstvu Clippersa 89-77 krajem treće četvrtine. Do odgode je došlo zbog sloma protupožarnog sustava nakon čega je FedEx Forum morao biti ispražnjen, a kad su se igrači vratili na parket Memphis je serijom 27-13 otišao do pobjede.

Triple-double Davisa je njegov deseti u karijeri i prvi nakon dvije godine. Također, i prvi za Clipperse od 26. siječnja 2003. kada je do istog ostvarenja stigao Elton Brand.

Stephen Jackson ubacio je 43 poena (od čega 16 u zadnjoj četvrtini) i imao osam skokova u pobjedi 102-94 Charlotte Bobcatsa protiv Houston Rocketsa. Osobni mu je to rekord karijere, ujedno i najviše što je jedan igrač ubacio u dresu Bobcatsa.

Uz 30 koševa i 16 uhvaćenih lopti Dwighta Howarda Orlando Magic je svladao Sacramento Kingse na gostovanju. Bilo je 109-88.

NBA liga:

Charlotte Bobcats - Houston Rockets 102-94 (Jackson 43p, 8s, Diaw 19p, 7s, 6a, 4il / Scola 18p, 14s, 4a)

Washington Wizards - Detroit Pistons 90-99 (Jamison 31p, 10s / Villanueva 23p, 9s, Stuckey 19p, 6s, 11a)

Memphis Grizzlies - LA Clippers 104-102 (Gasol 24p, 15s, Gay 24p, 6s / Davis 27p, 12s, 12a, 5ol)

San Antonio Spurs - LA Lakers 105-85 (Duncan 25p, 13s, 4a, 4bl, Parker 22p, 6a / Bynum 23p, 8s)

Sacramento Kings - Orlando Magic 88-109 (Casspi 11p, 11s, 5a / Howard 30p, 16s, 5a, 3bl, Pietrus 18p, 10s)

15. rujan 2024 23:57