NLB LIGA

Tomas predvodio Cibonu u pobjedi u Vršcu

Nakon pet kola NLB lige na vrhu su Cibona s pet pobjeda i Zagreb s jednom manje

ZAGREB - Prvi put otkako se Hemofarm natječe u NLB ligi, Cibona je stigla do pobjede u Vršcu (96-94). Perasovićeva momčad okrenula je -15 (39-24) iz 14. minute te kroz pet minuta produžetka, predvođena odličnim Markom Tomasom (32 poena, 9 skokova) i nakon 5. kola ostala jedina neporažena momčad u ligi.

Nijednom ove sezone Cibonin pobjednički niz u regionalnom natjecanju nije bio toliko ugrožen kao na gostovanju u Vršcu. Čak su i protiv Partizana u Beogradu “vukovi” lakše došli do bodova. Protiv Hemofarma su dobar dio utakmice proveli loveći prednost domaćina. Na ulazu u 39. minutu Pavković je postigao tricu za vodstvo Hemofarma 80-73, ali je isti igrač kod 82-82 promašio teško polaganje za pobjedu, nakon što je Cibona sa sedam poena Gordona i dva Tomasa u dvije minute sustigla domaćina i izborila produžetak.

U njemu je briljirao Tomas, ubacio 10 od 14 poena Cibona koja je povela 92-85, ali dopustila Hemofarmu povratak do izjednačenja. No, Tomas i Gordon su u završnici pogodili sva četiri slobodna bacanja za psihološki vrlo važnu pobjedu.

Najveći problem Cibone bile su osobne pogreške visokih igrača, što je najbolje iskoristio gorostasni (222 cm) Boban Marjanović (30 poena). No, Tomas mu je ukrao epitet igrača utakmice i MVP naslov 5. kola. Uz spomenute Gordona i Tomasa, u Ciboni treba istaknuti i vrijedan učinak 19-godišnjeg Leona Radoševića (12p, 4s).

Hemofarm - Cibona 94-96 (26-22, 53-48, 68-62, 82-82)

Dvorana: SPC Millenium. Gledatelja: 1200. Suci: Javor (Slo), Obradović i Bijedić (oba BiH).

Hemofarm: Pavković 15 (0/1), Despotović, Marković, Obrenović, Krstović 5, Šutalo 15, Katić, Borisov 7 (3/3), Marjanović 30 (8/11), Petrović, Stevenson 14 (5/5), Jagodnik 8 (2/2).

Cibona: Gordon 16 (5/6), Bogdanović 7, Troha, Radošević 12 (8/9), Vukušić 8 (3/3), Andrić 12 (2/4), Bagarić 2 (2/2), Zubčić 3, Princ, Rozić, Graves 4, Tomas 32 (10/11).

2p: Hemofarm 23/42, Cibona 18/33, 3p: Hemofarm 10/28, Cibona 10/23, OP: Hemofarm 30, Cibona 25, SK: Hemofarm 31 (11), Cibona 30 (9), AS: Hemofarm 19, Cibona 12.

NLB liga, 5. kolo:

Hemofarm – Cibona 94-96 (produžetak)

Zadar – Partizan (kasnije)

Redoslijed: 1. Cibona 5-0, 2. Zagreb 4-1, 3. Budućnost 3-2, 4. Olimpija 4-2, 5. Radnički 3-2...

20. rujan 2024 00:19