ABA LIGA

SZOLNOKI - CIBONA 63-64 Maestralni Dario Šarić režirao nevjerojatan preokret u Mađarskoj!

Cibona je u posljednje tri minute ušla sa zaostatkom 55-63, ali je utakmicu zaključila serijom 9-0 za važnu pobjedu
 Ronald Goršić / CROPIX

Dario Šarić je čudesan košarkaš. Već sada. Sa 19 godina. Dario Šarić je pobjednik. Rođeni pobjednik. A sad to znaju i u Mađarskoj gdje je Cibona kod Szolnokija došla do treće pobjede u sedam dana. Pobjede u koju je Šarić ugradio 29 poena, od čega 11 uzastopnih u završnici treće četvrtine, pa još dvije trice u posljednje dvije minute kad je Cibona ušla u minus od osam poena.

Bez Davora Kusa su Vukovi bili u problemima, no, Slaven Rimac uoči puta u Mađarsku nije bio zabrinut, 'možemo mi na to odgovoriti', a to je očito prenio i na momčad. Za Cibonu je debitirao Ivan Siriščević, koji je dao dobrih 27 minuta okrunjenih slobodnim bacanjem za pobjedu, 14 sekundi prije kraja, kad su se domaći odlučili za prekršaj na egalu kako bi imali posljednju loptu za pobjedu. No, kao što je Šarić tijekom cijelog drugog poluvremena 'odbijao izgubiti', preneseno je to i na njegove suigrače, pa je Jerel Blassingame (mučio se sa šutom, ali i upisao osam asistencija, te sedam skokova) u posljednjem napadu odigrao briljantnu obranu na Willieju Warrenu, a Marko Jagodić-Kuridža zatvorio Petera Loranta, koji je skočio u napadu nakon 'air-balla' njegovog playmakera...

Cibona je desetom pobjedom ostala u vrhu ABA lige, među kandidatima za Final Four, a bez obzira na to što zdrav razum sugerira kako ova momčad teško može izboriti završni turnir, i čudnije stvari su se događale. A momčad, koja ima Darija Šarića, ovakvog Darija Šarića, može pobijediti baš svakoga. Odnosno, Šibenčanin može biti prevaga baš u svakoj utakmici. U Mađarskoj je, recimo, pogodio četiri trice iz pet pokušaja, te i sebi dokazao kako šuterski treninzi, koje odrađuje nakon svakog treninga, ali i svake domaće utakmice, donose pomak.

U Szolnoku smo vidjeli još nešto. Odličnu obranu Vukova, koju je domaćin mogao razbiti samo tricama, a Warren i Holiday kombinirano su gađali 7-10 iza linije 6,75. I samo zato je, uz činjenicu da Blassingame nije mogao pogoditi baš ništa, Szolnoki bio u egalu. Čak i poveo 63:55, tri minute prije kraja. No, na tome su domaći ostali, Vukovi su utakmicu zaključili sa 9-0, a u toj seriji je, osim spomenutih Šarićevih trica i Siriševićevog bacanja, dva 'penala' stavio i Martin Junaković.

Sve navedeno je i kompliment treneru Rimcu, koji od prvog dana ne traži alibije. Samo je tražio da se definira s kim može raditi. I kad je to definirano, Rimac je 'preko noći' od 'skupine građana' napravio momčad.

Cibona sada ima omjer pobjeda i poraza 10-6, dok je Szolnoki na 5-11.

U subotu će se od 21 sat u zagrebačkom Domu sportova susresti preostala dva hrvatska predstavnika, Cedevita i Zadar. Cedevita je trenutačno na diobi drugog mjesta sa 11 pobjeda i četiri poraza, dok je Zadar pretposljednji, 13. s pet pobjeda i 10 poraza.

Na vrhu je Crvena zvezda sa 12 pobjeda i tri poraza.