NLB LIGA

Pobjede Zagreba i Zadra, Cedevita pala u Širokom

Vladimir Ivanov / Cropix

Košarkaši Zadra slavili su na domaćem parketu protiv Budućnosti 83-78 u prvoj utakmici 24. kola NLB lige i tako ostvarili 12. ovosezonsku pobjedu.

Zadar je prednost napravio već na poluvremenu kada je stvorio 10 koševa viška (39-29), što je uspio očuvati do kraja.

Najefikasniji igrač pobjedničke momčadi bio je Rok Stipčević koji je ubacio 23 koša (šut za dva 7-7, trice 2-3), uz četiri skoka i pet asistencija.

Dvoznamenkast učinak po broju koševa ostvarili su Trent Plaisted (14), Tomislav Ružić (13) i Hrvoje Perić (10), dok je najefikasniji igrač u protivničkoj momčadi bio Goran Jeretin s 23 koša.

Nakon što je Zadar uspješno odradio domaćinstvo protiv Budućnosti, u nastavku 24. kola regionalne košarkaške NLB lige hrvatske su momčadi ostvarile polovičan uspjeh.

Zagreb je pobijedio na gostovanju Helios u Domžalama 84-71, dok je Cedevita pala kod Širokoga koji je slavio pobjedu 88-74.

Ovim uspjehom se Zagreb izjednačio s Budućnosti na ljestvici, te dijele četvrto mjesto s omjerom 14-10. Dva igrača su gotovo potpuno nosili Zagreb do slavlja, pa je tako Krunoslav Simon ubacio 30 poena uz devet asistencija, dok je Luka Žorić postigao 22 poena.

Cedevita nije imala nikakve šanse kod Širokoga, koji je na poluvremenu imao osam poena prednosti (42-34), a kasnije je samo povećavao prednost. Franko Kaštropil sa 18 poena i 11 skokova je bio premalo da Cedevita ostavi dublji trag na ovom gostovanju.

Cibona - Union Olimpija (nedjelja)

Redoslijed: 1. Cibona 19-4 (-1), 2. Partizan 18-5 (-1), 3. Hemofarm 15-9, 4. Zagreb 14-10, 5. Budućnost 14-10, 6. Union Olimpija 13-10 (-1), 7. Cedevita 12-12, 8. Zadar 12-12...

20. rujan 2024 00:35