SLAVLJE U GOSTIMA

Pobjeda Zadra protiv litavskog Šiauliaija

Zadar je konačno uhvatio pobjedu u gostima za veliko slavlje u Litvi i to nakon posve dramatične završnice
Zadar, 011109.Dvorana Kresimir Cosic na Visnjiku.5. Kolo NLB Liga, kosarkaska utakmica izmedju KK Zadar - KK Partizan.Na fotografiji: igraci Zadra ispod kosa u borbi za loptu.Foto: Andrija Lucic / CROPIX
 Andrija Lucic / CROPIX

Pobjedom 95-91 kod litavskog Šiauliaija košarkaši Zadra “izbrisali” su startni poraz u skupini C Eurocupa (Aris slavio u Višnjiku 73-68) i u 2. kolu omjer pobjeda i poraza popravili na 1-1.

Od sigurnog vodstva 85-72 kojeg je nešto više od tri minute prije kraja tricom postavio Rok Stipčević, Zadrani su upali u zamku pressinga. Počeli su domaćini zabijati sa svih pozicija, najviše Derrick Low , no povukao je i ostale. Primaknuli su se na svega dva poena manjka (89 -91).

U posljednih 40-ak sekundi nizale su se pogreške na obje strane, međutim, u dva zadnja napada mirnoću su iskazali Tomislav Ružić i Marko Car. Inače, u vatrometu koševa Zadar se u zemlji poznatoj po tricašima, nametnuo s četrnaest projektila, po pet su zabili Stipčević i Damir Rančić. Ali su svoje zapažene role imali Micah Downs i Hrvoje Perić koji je s nekoliko izvrsnih obrambenih poteza domaćine ostavio kratkih rukava.

U Zadrovoj skupini C košarkaškog Eurocupa do druge je pobjede u jednako toliko utakmica stigao sastav Arisa. Za stopostotan učinak nakon 2. kola svladali su jeruzalemski Hapoel 81-77...

S 20 poena, te po pet skokova i asistencija, momčad je do pobjede predvodio Juan Dixon.

Jednako uspješan u skupini E je i Bilbao Basket hrvatskog reprezentativca Marka Banića. Upravo je on bio najzaslužniji za slavlje 85-62 protiv Spartaka iz Sankt Peterburga. Ugradio je u 25 minuta igre 18 poena i pet skokova za pobjedu španjolske momčadi u kojoj je Damir Markota postigao sedam poena uz šest skokova, ali i pet izgubljenih lopti.

Bivši cibos Chris Warren dodao je šest poena, dok je u redovima poraženog sastava potencijalni hrvatski reprezentativac Goran Suton sudjelovao s dva koša i skokom u deset minuta provedenih na parketu.

Charleroi je upisao i drugi poraz u natjecanju, ovaj puta kod Türk Telekoma koji je slavio 91-67. Za belgijsku je momčad Jure Lalić postigao pet poena, uz dva skoka, dok je bivši igrač Šibenika i Zagreba Dwayne Broyles ubacio 19.

Spomenimo i sjajnu predstavu Mire Chatmana za Beşiktaş. Odigrao je kompletnu minutažu susreta koji je rasplet dobio nakon produžetka, te u pobjedu turske momčadi utkao 35 poena i osam asistencija zaradivši tako indeks valorizacije 42.

SIAULIAI – ZADAR 91-95 ( 21-25, 22-27, 20-20, 28-23)

SIAULIAI: Gradska dvorana. Gledatelja: 2000

Suci : Lamonica ( Italija), Kalpakas ( Švedska) i Geller ( Belgija).

SIAULIAI: Brown(4 ), Zukauskas ( 7),ŠikŠniuš ( 17), Kuzminskas ( 12), Gailius ( 14 ), Low ( 19), Pauliukenas , Orelik ( 3 ), Šarkauskas ( 9), Grafs ( 6 ).

ZADAR: Rančić ( 17 ), Perić( 8 ), Stipčević ( 27 ), Boisa ( 8), Šarlija , Marčinković , Ružić ( 6 ), Downs ( 18), Morović, Car ( 8 ), Škifić , Plaisted ( 3 )

Eurocup, 2. kolo:

Skupina A

Azovmaš - Alba Berlin 73-74

Banca Tercas Teramo - Galatasaray 95-87

Redoslijed: 1. Alba Berlin 2-0, 2. Galatasaray 1-1, 3. Banca Tercas Teramo 1-1, 4. Azovmaš 0-2

Bilbao Basket - Spartak Sankt Peterburg 85-62

Redoslijed: 1. Bilbao Basket 2-0, 2. Türk Telekom 1-1, 3. Spartak Sankt Peterburg 1-1, 4. Charleroi 0-2

Skupina F

Dinamo Moskva - Cholet 64-72

Benetton - Crvena zvezda 71-78

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 2-0, 2. Cholet 1-1, 3. Benetton 1-1, 4. Dinamo Moskva 0-2

Skupina G

Nancy - Panellinios 72-81

Gran Canaria - Turow 85-74

Redoslijed: 1. Panellinios 2-0, 2. Nancy 1-1, 3. Gran Canaria 1-1, 4. Turow 0-2

Skupina H

Nymburk - Ventspils 79-57

Redoslijed: 1. Brose Baskets 1-0, 2. Lauretana Biella 1-0, 3. Nymburk 1-1 , 4. Ventspils 0-2

20. rujan 2024 17:20