SJAJNI CAVSI

LeBron si je poklonio 48 poena za 25. rođendan

Ipak, priča utakmice bio je centar Cavaliersa, Brazilac Anderson Varejao, koji je pogodio prvu NBA tricu u karijeri
Cleveland Cavaliers forward LeBron James dunks in front of Oklahoma City Thunder forward Kevin Durant, rear, in the second quarter of an NBA basketball in Oklahoma City, Sunday, Dec. 13, 2009. James had 44 points as Cleveland won the game 102-89. (AP Photo/Sue Ogrocki)
 AP

Momčad Clevelanda teško je kao domaćin svladala Atlantu 106-101 uz 48 koševa LeBrona Jamesa u jednoj od 10 utakmica u NBA ligi odigranih u srijedu 30. prosinca.

Cavaliersi su nakon prvog poluvremena gubili s 12 koševa razlike, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina u kojoj je Cleveland ubacio 29, a primio 16 koševa, te ubilježio 11. pobjedu u zadnjih 12 utakmica. Bila je to osma uzastopna pobjeda Clevelanda u međusobnim susretima protiv Atlante. Prošle sezone su ovi klubovi igrali u konferencijskom polufinalu, a Cleveland je prošao sa čistih 4-0.

LeBron James je na dan svog 25. rođendana ubacio 48 poena Hawksima, uz 10 skokova i 6 asistencija. Gađao je 15-23 iz igre (4-6 za tri poena) i 14-16 iz slobodnih bacanja. Ipak, priča utakmice bio je centar Cavaliersa, Brazilac Anderson Varejao, koji je pogodio prvu NBA tricu u karijeri, nakon što je prethodnih 18 promašio! Čupavi Brazilac nije mogao izabrati bolji trenutak za premijernu tricu. Ubacio je pri rezultatu 101-101, praktički s istekom napada, 18 sekundi prije kraja utakmice. Bio je to i prijelomni trenutak. James mu je doletio u zagrljaj, a nakon dvoboja je rekao:

- Andy je isporučio krasan rođendanski dar. No, tome i služe prijatelji.

Phoenix je kao domaćin pobijedio Boston 116-98. Celticsi su igrali bez ozlijeđenih Paula Piercea i Kevina Garnetta, te su pretrpjeli treći uzastopni poraz. Amare Stoudemire i Channing Fyre ubacili su obojica po 26 poena. Stoudemire je iskoristio izostanak Garnetta, te je već u prvoj četvrtini pogodio 9 od 10 šuteva, a dvoboj je završio uz šut 11-14 iz igre. Fyre je oborio vlastiti rekord po broju poena ove sezone, pogodio je 6 od 10 trica, a imao je i 10 skokova. Kod gostiju je Eddie House bio prvi strijelac sa 19 poena, uz 5 pogođenih trica iz 7 pokušaja.

New Jersey je kao domaćin pobijedio New York 104-95. Svaka pobjeda Netsa je ove sezone značajna vijest u NBA ligi, ovo im je bila tek treća, uz 29 poraza. Yi Lianjian je ubacio 22 poena uz šest skokova, Brook Lopez 21 uz 14 skokova kod Netsa. Al Harrington s 25 koševa i David Lee s 24 poena i 15 skokova bili su najbolji kod Knicksa.

Momčad Orlanda je na domaćem parketu zaostatak 41-49 nakon prvog poluvremena pretvorila u pobjedu 117-92. Orlando je treću četvrtinu dobio 38-25, a posljednju 38-18. Vince Carter je predvodio domaćine s 25 poena, dok je u Bucksima, koji su izgubili sedmu od zadnjih osam utakmica, Brandon Jennings postigao 20 koševa, a Andrew Bogut 15 iz 10 skokova. Roko Ukić opet nije ulazio u igru u Milwaukeeju.

NBA liga:

Toronto – Charlotte 107-103 (Bosh 33p, 13s, Bargnani 28p /Jackson 30p, Felton 23p, 7s)

Orlando – Milwaukke 117-92 (Carter 25p / Bogut 15p, 10s, Jennings 20p)

Indiana – Memphis 110-121 (Head 30p, 7s / Gay 31p, 9s)

Cleveland – Atlanta 106-101 (James 48p, 10s, 6a / Johnson 35p)

New Jersey – New York 104-95 (Jianlian 22p, 6s, Lopez 21p, 14s / Lee 24p, 15s, 8a, Harrington 25p, 9s)

Minnesota – Utah 103-107 (Jefferson 21p, 9s / Williams 21p, 12a, Brewe 20p)

New Orleans – Miami 95-91 (West 21p, 10s, Paul 18p, 9a / Wade 22p)

Phoenix – Boston 116-98 (Fyre 26p, 10s, Stoudemire 26p, 7s / House 19p, Allen 12p, 7s, 6a)

Sacramento – Philadephia 106-116 (Casspi 21p, 9s, Greene 2p, 6s, Thompson 15 p, 11s /, Williams 22 p, Iverson 20p, Iguodala 19p, 7s, 9a)

Portland – LA Clippers 103-99 (Roy 25p, 7s, 6a / Kaman 25p, 9s, Gordon 24p, 6a

16. rujan 2024 00:19