PORAZ POD TORNJEM

Katastrofalan šut za tricu skupo koštao Cibonu

Utakmica koju su odigrali Cibona i Hemofarm treba biti ogledni primjerak budućim generacijama kako taj sport ne bi smio izgledati
 Damir Krajač / Cropix

ZAGREB - Cibona više nije neporažena na svom parketu u NLB ligi. U najlošijoj utakmici sezone viđenoj u Draženovu domu, Hemofarm je pobijedio Cibonu 57-55.

Konačan rezultat još je i visok, s obzirom na trend iz prve četvrtine, kad su nakon osam minuta domaći vodili 6-4. Da su nastavili takvom progresijom zasipanja mrežica, završilo bi s atraktivnih 30-20. Atraktivnih za rukometnu utakmicu kakvom se na trenutke doimala ova predstava “čvrstih i agresivnih obrana”. Prije bi je nazvali revijom promašaja i stupidnih pogrešaka.

No, Cibona je do 30 poena uspjela doći već na ulasku u posljednju minutu prvog poluvremena i imala ogromnih +12 (30-18). Dobar posao u obrani “cibosi” su kompromitirali primivši dvije trice u posljednjih 40 sekundi prvog poluvremena, a onda su bez poena ostali i u šest minuta treće četvrtine, što je Hemofarm iskoristio za seriju 14-0.

- Prve dvije četvrtine bile su ključne. Dobro smo se branili, ali loše napadali. S druge strane, znali smo da Hemofarm ne može tako loše igrati u napadu cijelu utakmicu - komentirao je Velimir Perasović prvih 20 minuta koje je Cibona završila sa šutom za tricu 0/10.

Ništa bolji nije bio ni Cibonin šut s perimetra u nastavku: 2/13 za ukupnih 2/23, a i te dvije trice su Bogdanović i Tomas ubacili na silu. Promašili su “cibosi” i previše slobodnih bacanja (21/30). U promašajima za tricu prednjačio je Vukušić (0/6), koji je, ipak, položio za 55-55 na 47 sekundi do kraja. No, Cibona se nije uspjela obraniti. Gosti su prvo uhvatili odbijenu loptu nakon promašene trice Jagodnika, a onda je 35-godišnji Slovenac odlučio pobjednika: dvije sekunde prije kraja progurao je loptu kroz obruč (uz faul), nakon asistencije Pavkovića.

- Ovo je pobjeda koja nam mnogo znači u borbi za Final Four - rekao je gostujući trener Lukajić, a Perasović je govorio o kompromitiranim izgledima, iako je Cibona još uvijek prva, a četvrtom bježi za tri pobjede.

- Mogli smo si olakšati situaciju. S ovom pobjedom imali bismo pravo na kiks, što sada više nemamo - zaključio je Perasović.

NLB liga, 18. kolo:

Cibona - Hemofarm 55-57

Redoslijed: 1. Cibona 14-4, 2. Partizan 13-5, 3. Zagreb 12-6, 4. Union Olimpija 11-7, 5. Budućnost 11-7, 6. Hemofarm 11-6 (-1), 7. Zadar 10-7 (-1), 8. Cedevita 9-9, 10. Radnički 7-11, 11. FMP 6-12, 12. Široki 6-12, 13. Helios 4-14, 14. Bosna 3-15

21. rujan 2024 02:23