PRIPREME ZA EUROBASKET

Hrvatska upisala pobjedu protiv Belgije

Damir Krajač/CROPIX

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u posljednjem je, 3. kolu pripremnog turnira u Istanbulu pred odlazak na Eurobasket svladala Belgiju sa 77-55 (18-18, 16-21, 27-6, 16-10).

Bila je to posljednja provjera izabranika Jasmina Repeše pred nastup u Sloveniji u kojem su donekle popravili dojam nakon dva teška poraza od Srbije (71-88) u petak i Turske (52-81) u subotu.

Protiv Belgije naši su košarkaši izgubili prvo poluvrijeme sa 34-39, ali su drugih 20 minuta dobili sa ukupno 43-16. Treću su četvrtinu otvorili sa 16-0, a ukupno su tu dionicu igre dobili sa 27-6 i tako osigurali pobjedu.

Najefikasniji kod Hrvatske bili su Dario Šarić sa 16 i Luka Žorić sa 13 koševa, dok je Roel Moors sa 11 poena predvodio Belgiju.

Sljedeći tjedan hrvatski će košarkaši provesti na završnim pripremana u Crikvenici odakle odlaze u Sloveniju. U prvom krugu Eurobasketa Hrvatska će igrati u skupini C u Celju, a suparnici će joj biti Španjolska (4. rujna), Gruzija (5. rujna), Poljska (7. rujna), Slovenija (8. rujna) i Češka (9. rujna).

Tijekom pripremnog razdoblja Hrvatska je ukupno odigrala 11 utakmica, te ostvarila četiri pobjede i sedam poraza.

22. rujan 2024 06:53