EUROLIGA

CSKA svladao Panathinaikos nakon produžetka, Maccabi bolji od Milana

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su sa 1-0 u pobjedama protiv Panathinaikosa u četvrtfinalu Eurolige zahvaljujući 77-74 (72-72, 40-33) pobjedi nakon produžetka u prvoj utakmici serije koja se igra na tri pobjede.

Moskovljane je do važne pobjede predvodio Sonny Weems sa 21 košem, dok su Jonas Mačiulis i Stephane Lasme ubacili po 14 za Panathinaikos.

Kapetan hrvatske reprezentacije Roko-Leni Ukić odigrao je vrlo lošu utakmicu za grčki sastav, za 17 minuta postigao je dva poena (šut za dva 1-4, trica 0-2) uz tri skoka i jednu asistenciju, pa nije ulazio u igru u četvrtoj četvrtini i produžetku.

Druga utakmica između CSKA i Panathinaikosa igrat će se u srijedu također u Moskvi.

U utorak su do prvih pbojeda stigli Barcelona, koja je nadigrala Galatasaray sa 88-61, te Real Madrid, koji je svladao Olympiakos sa 88-71, dok će kasnije večeras svoju prvu utakmicu odigrati Emporio Armani i Maccabi.

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva poveli su sa 1-0 u pobjedama protiv Armani Jeansa iz Milana nakon što su u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige kao gosti slavili sa 101-99 (87-87, 47-42) nakon produžetka u seriji koja se igra na tri pobjede.

Maccabi je do pobjede stigao velikim preokretom, jer 2:40 minuta prije kraja četvrte četvrtine domaći sastav je imao 12 pogodaka prednosti (84-72).

Ricky Hickman ubacio je 26 koševa za Maccabi, dok je Keith Langford usprkos 18 ubačaja bio tragičar u domaćem sastavu jer je 0.7 sekundi prije kraja četvrte četvrtine promašio slobodno bacanje kod rezultata 87-87.

Andrija Žižić proveo je na parketu samo dvije minute za Maccabi, te je upitio jedan neuspješan šut i ostvario jedan skok.