NLB LIGA

Ciboni derbi protiv Zadra, pobjede Zagreba i Cedevite

Junaci pobjede Cedevite nad Zvezdom bili su bivši reprezentativac Andrija Žižić te Damjan Rudež . Zagreb je pobijedio Radnički
 Drago Sopta / Cropix

Košarkaši Cibone očuvali su stopostotni učinak u NLB ligi i nakon 6. kola. U dvorani koja nosi ime Dražena Petrovića pred oko 3500 gledatelja slavili su “vukovi” 68-65 protiv Zadra preokretom u posljednjoj četvrtini.

Nakon prve tri četvrtine Zadar je imao vodstvo 44-37, da bi potom Cibona u posljednjoj dionici zabila čak 31 koš (primila 21), samo šest manje nego u dotadašnjem dijelu susreta, te došla do pobjede.

Domaćine je predvodio Marko Tomas s 20 ubačenih koševa (dvice 5/9, trice 3/6), iskupiši se tako za slabu večer u Euroligi sredinom tjedna kada je Fenerbahçeu zabio samo tri koša u Istanbulu.

Kvalitetnu utakmicu odigrao je Amerikanac Jamont Gordon koji je bio precizan u završnici s linije slobodnih bacanja, te okončao susret s 11 koševa (uz 5 skokova i 3 asistencije), isto koliko je zabio i Antonio Graves. Dvoznamenkast kod Cibone bio je i kapetan Marin Rozić s 10 koševa.

Zadrane je predvodio Damir Rančić s 16 koševa, od kojih je 12 ubacio s linije za tri poena (trice 4/5). Dvoznamenkast su učinak još ostvarili i Tomislav Ružić (14 koševa i 11 skokova), Marko Car (12 koševa) i Vladimer Boisa (10 koševa).

Košarkaši Cedevite slavili su na domaćem parketu u 6. kolu NLB lige protiv Crvene zvezde 88-74 i tako došli do treće ovosezonske pobjede.

Ključnu je prednost Cedevita nakon izjednačenog poluvremena (39-41) stekla u trećoj četvrtini koju je dobila sa sedam koševa razlike, da bi u posljednoj dionici stečenu razliku i povećala došavši do pobjede.

Junaci Cedevite bili su Andrija Žižić s 30 koševa (šut za dva 10/13) i 9 skokova, te Damjan Rudež s 26 postignutih koševa (šut za dva 5/8, trice 4/8). Dvoznamenkast je još po broju koševa kod domaćina bio i Thomas Mobley s 14 ubačenih koševa.

U redovima Crvene Zvezde najbolji je bio Filip Videnov s 19 koševa.

Košarkaši Zagreba nastavljaju s kvalitetnim igrama u NLB ligi ove sezone. Tako su “mravi” u 6. kolu došli do pete pobjede, na gostujućem parketu kod Radničkog rezultatom 75-57.

Od početka je Zagreb kontrolirao rezultat i držao konce igre u svojim rukama, te je iz četvrtine u četvrtinu povećavao prednost.

To ponajviše može zahvaliti jako dobrom učinku Ante Tomića (21 koš, 8 skokova i 3 asistencije) i Damira Mulaomerovića (17 koševa, 6 asistencija) koji su ujedno bili i jedini dvoznamenkasti u pobjedničkoj momčadi po broju postignutih koševa.

Za Radnički, kojem je ovo bio treći ovosezonski poraz, najefikasniji je bio Marko Brkić s 14 koševa.

NLB liga, 6. kolo:

Radnički – Zagreb 57-75

Helios Domžale – Hemofarm 60-85

Cedevita – Crvena Zvezda 88-74

Cibona – Zadar (kasnije)

Partizan – Bosna (kasnije)

Redoslijed: 1. Zagreb 5-1, 2. Cibona 5-0 (-1), 3. Budućnost 3-3, 4. Široki 3-3, 5. Cedevita 3/3...

20. rujan 2024 15:21