ZAGREBAČKI OBRAČUN

Cibona u derbiju svladala Cedevitu s nedovoljnih 12 razlike

U uzbudljivoj utakmici Cibona je ostvarila jedan od dva cilja: pobijedila je Cedevitu, ali s manje od 15 poena razlike
 Damir Krajač / Cropix

Oko 1000 gledatelja, koliko ih se okupilo u Draženovom domu, moglo je zadovoljno otići kućama, jer su na trenutke gledali odličnu košarku. Bilo je i atraktivnih poteza u kojima je prednjačio Jamont Gordon (31 poen, 6 skokova i tri vrlo efektne blokade).

Cibona je na kraju pobijedila (91-79), ali su od +24 u 31. minuti došli u situaciju da moraju spašavati pobjedu.

Suci sasjekli Tomasa

Momčad Ace Petrovića nije demoralizirala očajna treća četvrtina (35-15), u kojoj ih je Cibonin presing ostavio obezglavljene. Vratili su se tricama Baždarića i Krasića sve do -5 na dvije minute do kraja.

- Protiv Cibone moraš držati koncentraciju 40 minuta. Mi smo dvaput imali po 3-4 crne minute, a na kraju stidljivo pomislili i na pobjedu. Zato smo opet morali strahovati da ne izgubimo s više od 15 razlike - rekao je Petrović.

Cibonina igra patila je zbog problema Marka Tomasa sa sucima. Igrao je samo 13 minuta i ispao iz igre u 26. minuti.

- S njim nam je razlika rasla. U prvenstvu imamo loša iskustva sa suđenjem i svašta ti prođe kroz glavu - rekao je Perasović.

Zagreb ‘radi’ za Cibonu

Uspije li Cibona pobijediti u tri preostale utakmice bit će sigurno druga, a može se boriti i za prvo mjesto izgubi li Zadar u nedjelju na gostovanju u Trnskom.