NLB LIGA

Cibona svladala Zvezdu, Zagreb izgubio od Partizana

Pobjedu 82-79 je s dvama pogođenim slobodnim bacanjima potvrdio Jamont Gordon, ponovno najbolji Cibonin košarkaš s 25 koševa, osam skokova i devet asistencija
Zadar, 141109.Dvorana Kresimira Cosica.Utakmica 7. kola NLB lige imedju Zadra i Heliosa.Na fotografiji: detalj sa utakmice.Foto: Vladimir Ivanov / CROPIX
 Vladimir Ivanov / CROPIX

U zagrebačko-beogradskim okršajima 22. kola regionalne košarkaške NLB lige Cibona je u Zagrebu pobijedila Crvenu zvezdu 82-79, a Partizan u Beogradu Zagreb 90-70. Hrvatski je prvak do 18. pobjede sezone stigao neuvjerljivom igrom u samoj završnici, malo-pomalo gubeći prednost stečenu na poluvremenu (44-31).

Nakon što je Leon Radošević pogodio za 80-74 u pretposljednjoj minuti, Perasovićevi su košarkašaki dozvolili gostima da stignu na samo koš zaostatka (80-79). Pobjedu je s dvama pogođenim slobodnim bacanjima potvrdio Jamont Gordon, ponovno najbolji Cibonin košarkaš s 25 koševa, osam skokova i devet asistencija.

Bojan Bogdanović dodao je 11 koševa uz četiri asistencije, tri skoka i tri oduzete lopte, dok su po deset koševa dodali Leon Radošević i Marko Tomas.

Zvezdu je predvodio Marko Kešelj s 18 koševa, dok je Nemanja Bjelica dodao 17 koševa, pet skokova, šest asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.

Zagreb se u Pioniru kod Partizana držao samo u prvih deset minuta, koje su domaći dobili 28-24. Do kraja je sastav Duška Vujoševića slavio s uvjerljivih 90-70.

U vrlo ujednačenom pobjedničkom sastavu Roberts je ubacio 14 koševa uz devet skokova, dok je goste predvodio Odlični Luka Žorić s 26 koševa, devet skokova, dvije blokade i četiri izgubljene lopte. Kruno Simon pratio ga je s 19 koševa, pet asistencija, četiri oduzete i tri izgubljene lopte.

Problem je što je u redovima momčadi Denisa Bajramovića skakao samo Žorić: domaći su nadskakali goste gotovo dvostruko (41-22).

NLB liga, 22. kolo:

FMP – Zadar 83-81

Cedevita – Radnički 80-72, produžetak

Helios – Budućnost 58-73

Cibona – Crvena zvezda 82-79

Partizan – Zagreb 90-70

Redoslijed: 1. Cibona 18-4, 2. Partizan 16-5 (-1), 3. Budućnost 13-9, 4. Zagreb 13-9, 5. Olimpija 13-8 (-1), 6. Hemofarm 13-8 (-1), 6. Zadar 11-11, 8. Cedevita 11-11, 9. Crvena zvezda 9-13...

20. rujan 2024 15:25