PREOKRET CIBONE

Cedevita se dobro nosila s Maccabijem, ali iznenađenje u Domu sportova je ipak izostalo

U derbiju vodećih sastava regionalne ABA lige u 22. kolu košarkaši Maccabija iz Tel Aviva u Zagrebu su nadigrali Cedevitu 83-77 i zacementirali prvo mjesto
 Nenad Dugi/CROPIX

U derbiju vodećih sastava regionalne ABA lige u 22. kolu košarkaši Maccabija iz Tel Aviva u Zagrebu su nadigrali Cedevitu 83-77, i zacementirali vodeće mjesto na ljestvici...

Sve do zadnje minute utakmice u Dvorani II zagrebačkog Doma sportova rezultat je bio izjednačen, a onda je kod 77-77 stvari u svoje ruke uzeo David Blu, te prvo tricom, a potom i realiziranim bacanjima donio izraelskom prvaku pet koševa viška koje domaći više nisu mogli sustići.

Po 14 poena u gostujućem sastavu ubacili su Hendrix, Eliyahu i Smith, s tim da je zadnjeimenovani imao i 8 skokova, dok je junak Blu dodao 12. Cedevitu su predvodili Smodiš i Owens s po 16 koševa, a 12 je, uz po sedam skokova i asistencija, ostvario Baždarić.

Maccabi se tako zadržao na vrhu ljestvice sa samo jednim porazom, dok Cedevita ostaje druga s pobjedom više od Partizana.

Košarkaši Cibone slavili su u 22. kolu ABA lige na gostovanju kod Union Olimpije 61-58, dok je Zagreb poražen u Draženovom domu od Radničkog 81-76 usprkos 26 koševa i čak 14 napadačkih skokova Marija Kasuna. Zagreb je protiv Radničkog zaostajao veći dio utakmice, na poluvremenu 11 koševa razlike (30-41), ali je u završnici uspio doći do prilike za pobjedu. Ta prilika, na žalost, nije iskorištena unatoč nadmoći u skoku (44-30) u kojem je prednjačio Mario Kasun sa 16 uhvaćenih lopti pod obručima, od čega čak 14 u napadu.

Na kraju su tako "mravi" poraženi po 11. put ove sezone u utakmici u kojoj je pored Kasuna, najbolji bio kapetan Kruno Simon s 19 koševa i 10 skokova. Damir Mulaomerović dodao je 10 koševa. Kod Radničkog, najefikasniji sa 16 koševa bio je Miljan Pavković.

Cibosi su u Ljubljani protiv Olimpije preokrenuli susret u posljednjoj četvrtini. Nakon koša Sašua Salina za 51-40 vodstvo Olimpije u 33. minuti Cibona je završno s polaganjem Gorana Sutona u 38. minuti napravila seriju 17-0 za vodstvo 51-57! Stečenu prednost do kraja je momčad Jasmina Repeše uspjela sačuvati i slaviti 12. pobjedu u sezoni.

Goran Suton sa 17 koševa i 10 skokova predvodio je Cibonu, a dvoznamenkast su učinak prema broju koševa još ostvarili Antwain Barbour (12) i Damjan Rudež (11).

Strijelce Union Olimpije predvodio je Deon Thompson s 14 koševa.

Crvena zvezda – Krka 82-78

Redoslijed: Maccabi 20-1, 2. Cedevita 17-5, 3. Partizan 16-6 (-1) 4. Budućnost 14-6 (-2), 5. Široki 13-10, 6. Cibona 12-10...9. Zagreb 11-11...

20. rujan 2024 20:41