DOBRA UVERTIRA

Amerikanci razbili Grčku u zadnjoj provjeri uoči SP-a

AP

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država s uvjerljivih je 87-59 savladala Grčku u Ateni u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva u Turskoj.

Mlada američka reprezentacija, u kojoj nema nijednog igrača iz momčadi koja je prije dvije godine osvojila zlato na OI u Pekingu, agresivnom je obranom trasirala put ka pobjedi, budući je Grke natjerala na čak 24 izgubljene lopte.

Na poluvremenu su Amerikanci imali prednost 42-32, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 28-12.

Amerikance je s 18 koševa predvodio branič Eric Gordon, dok je kod Grka najbolji bio Costas Tsartsaris s 24 koša (17 u prvom poluvremenu).

Svjetsko prvenstvo u Turskoj započinje u subotu 28. kolovoza, a SAD otvaraju natjecanje dvobojem s Hrvatskom. Amerikanci će na natjecanju tražiti svoj prvi naslov svjetskih prvaka nakon 1994. godine.

20. rujan 2024 00:41