Tonči Stipanović
 SAILING ENERGY © Sailing Energy/World Sailing
HRVATI U TOKIJU

OI PREGLED: Stipanović srebrni, pao i čudesan svjetski rekord, pogledajte koja je Hrvatska na ljestvici

U nedjelju je u Tokiju podijeljeno 25 kompleta medalja, a među osvajačima je ponovno i jedan Hrvat
Piše: Davor Burazin/Sportske novostiObjavljeno: 01. kolovoz 2021. 15:51

Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u njegovoj, klasi Laser! U dramatičnom, posljednjem plovu za odličja završio je na 4. mjestu, ispred glavnih konkurenata, norveškog i ciparskog jedriličara, što je posebno važno u tzv. medal-raceu. - OVDJE PROČITAJTE OPŠIRNIJE

Rano jutro nažalost nije krenulo najbolje. Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija u sastavu Tomislav Pucar, Andrej Gaćina, Tomislav Frane Kojić nije uspjela izboriti četvrtfinale momčadskog dijela turnira nakon što je upisala poraz od Tajvana 3:0 - OVDJE PROČITAJTE OPŠIRNIJE

A uoči plova za odličja koji je na rasporedu u ponedjeljak javio se i naš jedriličar iz klase 49er, Šime Fantela:

- Posebne su ovo Olimpijske igre jer jedrim u novoj klasi i to s bratom. Mogu reći da sam zadovoljan kako smo sve odradili, iako smo malo razočarani konačnim rezultatom, a pogotovu sam razočaran početkom ovog tjedna. Zadnja dva dana su bila odlična, ostao nam je još medal-race u ponedjeljak i tu ćemo se potruditi da skočimo za još nekoliko pozicija", izjavio je stariji brat Šime, koji je s Igorom Marenićem osvojio povijesno, prvo zlato za hrvatsko jedrenje u klasi 470 u Riju.

Fantele su odlično započele olimpijsku regatu, ali ih je od borbe za medalje udaljila diskvalifikacija u devetom plovu.

"Krenuli smo dobro, bili smo četvrti, a drugi dan je došao jači vjetar pa nam je štekala brzina. Kad je vjetar pao, onda smo se podigli u poretku, a onda je uslijedila nesportska i pokvarena igra od strane Poljaka, koji su nam bili direktni protivnici. Diskvalificirali su nas za penal kojeg nije ni bilo, a čak smo se i iskupili kaznenim okretom, no ništa nije pomoglo. Suci su procijenili da smo to učinili prekasno, a nije pomogla ni naša žalba sa snimkom iz Rija, kada je isto učinila argentinska posada, a suci su im to uvažili. Ne želim se vaditi na suce, bili bi na sličnoj poziciji, ali s manje bodova, pa bi u tom slučaju mogli barem pokušati borbu za medalje. Pokušat ćemo naučiti iz svega ovoga, najbitnije je da smo kao posada rasli", kazao je Šime, koji je pohvalio mlađeg brata.

"Na Mihovilu je bio veliki pritisak prvih Igara, ali i njegova pozicija na brodu je izuzetno važna, ja odlučujem samo gdje će brod ići, a on njime upravlja".


Izdvajamo:

>>>> Jacobsu finale stotke! Talijan je sa 9.80 sekundi, što je i novi europski rekord pomeo konkurenciju u jednom od najzanimljivijih događanja na Olimpijskim igrama >>> OPŠIRNIJE PROČITAJTE OVDJE

---------------

>>>>> Svjetski rekord u troskoku! Fenomenalna Yulimar Rojas iz Kolumbije srušila je svjetski rekord u posljednjoj seriji skokom 15.67 metara. Dosadašnji svjetski rekord Inesse Kravets iz Ukrajine iznosio je 15.50 metara, a postavljen je u švedskom Goteburgu 15.50. >>> OVDJE PROČITAJTE OPŠIRNIJE...

---------------

>>> Rukometna reprezentacija Portugala ispala je već nakon grupne faze turnira u Tokiju. Hrvatske krvnike s proljetos održanih kvalifikacija u Motpellieru izbacili su domaćini Japanci senzacionalnom pobjedom u posljednjem kolu. >>> OPŠIRNIJE PROČITAJTE OVDJE.

-----------

>>> Odmah nakon utakmica posljednjeg kola po skupinama održan je i ždrijeb četvrtfinala košarkaškog turnira >>> OPŠIRNIJE PROČITAJTE OVDJE

--------------

>>> Sjajna košarkaška reprezentacija Slovenije nadigrala je Španjolsku sa 95:87 u susretu 3. kola skupine C. Još jednom je briljirao Luka Dončić! >>> OPŠIRNIJE PROČITAJTE OVDJE

----------------

>>> Alexander Zverev postao je olimpijski pobjednik u muškom singlu. Nakon što je u poluzavršnici senzacionalno nadigrao Novaka Đokovića, najboljeg tenisača svijeta, u finalu nije imao težak posao kontra Rusa Karena Hačanova. >>> OPŠIRNIJE PROČITAJTE OVDJE

----------------------

Čehinje oduzele 'double' za Bencic // piše: Tvrtko Puljić

Posljednjeg dana teniskih obračuna u Tokiju odigrana su još dva finala. Belinda Bencic imala je priliku za veliki double, nakon što slavila u pojedinačnoj konkurenciji, no u paru s Viktorijom Golubic nije se mogla oduprijeti češkoj kombinaciji. Barbora Krejčikova i Katerina Siniakova, ionako u Tokiju postavljene za prve nositeljice stigle su do zlata pobjedom u finalu od 7:5, 6:1.

U finalu mješovitih parova dogodila se ista stvar kao u finalu muškim parova, jer su za zlato igrale postave iz iste države. U ruskom obračunu, nakon odluke u super tie-breaku, do zlata su stigli Anastasia Pavljučenkova i Andrej Rubljev, koji su sa 6:3, 6:7 (5) i 13:11 svladali zemljake Elenu Vesninu i Aslana Karaceva. Bio je ovo i zadnji meč teniskih obračuna, koji su Hrvatskoj donijeli finale muških parova nakon kojega su se Nikola Mektić i Mate Pavić vratili u kući sa zlatom, a Marin Čilić i Ivan Dodig osvojili su srebro. Tokijski teniski turnir, nema sumnje, ostat će u trajnom sjećanju...

Rezultati finala, ženski parovi: Krejčikova/Siniakova (Češ) - Bencic/Golubic (Švi) 7:5, 6:1; mještoviti parovi: Pavljučenkova/Rubljev (Rus) - Vesnina/Karacev (Rus) 6:3, 6:7 (5), 13:11.

-------------------

Barshim i Tamberi zlatni u visu

Kataranin Mutaz Essa Barshim (30) i Talijan Gianmarco Tamberi (29) osvojili su naslov olimpijskog pobjednika u skoku u vis na OI u Tokiju, obojica su preskočila 2.37 metara iz prvog pokušaja.

Kako su i sve visine prije te preskakali su iz prvog pokušaja, a potom obojica po tri puta rušili letvicu na 2.39 metara, mogli su nastaviti skakati za zlato na nižim visinama ili dogovoriti se da obojici pripadne najsjajnije odličje. Vrlo brzo su se dogovorili kako neće dalje skakati već će obojica uzeti zlato.

Dvostrukom svjetskom prvaku (London 2017, Doha 2019) Barshimu je ovo treća olimpijska medalja, nakon bronce u Londonu 2012. i srebra u Rio de Janeiru 2016., dok je Tamberi stigao do prvog odličja s velikih natjecanja u karijeri.

Broncu je osvojio Bjelorus Maksim Medasekau, on je također preskočio 2.37m iz prvog pokušaja, no imao je rušenja na nižim visinama.

------------------

>>> Simone Biles odustala i od nastupa u parteru

Najveća gimnastičarska zvijezda Amerikanka Simone Biles (24), koja je u Riju osvojila četiri zlata, odustala je i od nastupa u finalu partera na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Simone Biles objavila je da ima psihičkih problema te da joj je mentalno zdravlje sada na prvom mjestu.

Prije odustajanja od natjecanja na parteru Simone Biles se povukla s ekipnog finala nakon samo jedne rotacije, a potom iz finala u višeboju, preskoku te na dvovisinskim ručama.

Njena posljednja prilika da se natječe u Tokiju je vježba na gredi, koje je na programu u utorak. Simone Biles je na svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama osvojila čak 31 medalju.

-----------------

Ekvadorka Barrera uvjerljivo slavila u kategoriji do 76kg

Ekvadorka 23-godišnja Neisi Patricia Dajomes Barrera uvjerljivo je osvojila zlatnu u dizanju utega u kategoriji do 76kg. Barrera je bila najbolja u trzaju (118 kg), a potom i u izbačaju (145 kg), podigavši ukupno 263 kg, odnosno 14 kg više od Amerikanke Katherine Elizabeth Nye.

Nye je do srebra stigla sa (111 + 138) sa 249 kg, i time je postala prva Amerikanka sa srebrnim odličjem u dizanju utega. Bronca je pripala Meksikanki Aremi Fuentes Zavali (108 + 137) s podignutih 245 kg.

--------------------

Mađarice izgubile od Kineskinja // piše: Dean Bauer

Vaterpolistice su, utakmicama 5. kola, dan prije muškaraca završile natjecanja u skupinama. Mađarice koje su kreirale senzaciju dosadašmkeg dijela OI pobijedivši SAD, što je bio prvi poraz Amerikanki na Igrama još od 2008. godine, u zadnjem su kolu propustile prvo mjesto u skupini. Pobijedila ih je naime Kina koja je u ženskom vaterpolu inače, za razliku od muškaraca, vrhunski sastav. Kineskinje su uostalom bile i svjetske doprvakinje.

Skupina A: Nizozemska - Kanada 16:12, Australija - Južna Afrika 14:1. Slobodna je bila Španjolska. Poredak: Nizozemska 6, Španjolska 6, Australija 6, Kanada 2, Južna Afrika 0.

Skupina B: Mađarska - Kina 9:11, Rusija - Japan 20:16. Slobodne su bile SAD. Poredak: SAD 6, Mađarska 5, Rusija 5, Kina 4, Japan 0.

Parovi četvrtfinala su: Kanada - SAD, Španjolska - Kina, Mađarska - Nizozemska i Australija - Rusija.

----------------

Francuzima ekipno zlato u floretu

Francuski mačevaoci, koji su sedam puta osvajali olimpijsko ekipno zlato u floretu, čekali su više od 20 godina da se popnu na najviše postolje, od Sydneyja 2000. godine, ali u nedjelju u Tokiju ipak su otišli do kraja, u susretu za naslov prvaka svladali su Rusiju 45-28.

Amerikanci, najveći favoriti za zlato, morali su se zadovoljiti broncom. Oni su u susretu za treće mjesto dobili Japance sa 45-31.

--------------

>>> Zlata za Britanku Worthington i Australca Martina

Britanka Charlotte Worthington i Australac Logan Martin pobjednici su BMX natjecanja u vožnji slobodnim načinom, koje je po prvi put u povijesti održano u olimpijskom programu.

Najbolji dojam na ženskom poligonu je u finalu ostavila 25-godišnja Charlotte Worthington koja je nakon loše prve vožnje zablistala u drugoj i dobila najviše ocjene (97,50 bodova).

Srebrno odličje je osvojila trostruka svjetska prvakinja Amerikanka Hannah Roberts (96,10), a broncu Švicarka Nikita Ducarroz (89,20).

U muškoj konkurenciji 27-godišnji Logan Martin naslovu svjetskog prvaka dodao i olimpijsko zlato zahvaljujući odličnoj prvoj vožnji (93,30 bodova). Taj rezultat nije uspio nadmašiti nitko od konkurenata, a najviše mu se približio iskusni 36-godišnji Venezuelanac Daniel Dhers (92,05), višestruki pobjednik Ekstremnih igara (X Games) i osvajač zlata na Panameričkim igrama 2019. Bronca je pripala 25-godišnjem Britancu Declanu Brooksu (90,80).

-------------------

Njemačka izbacila Argentinu, Indija u borbi za medalje nakon 41 godine

Argentinska muška reprezentacija u hokeju na travi neće u Tokiju obraniti naslov olimpijskih pobjednika osvojen prije pet godina u Rio de Janeiru, bolji od Argentinaca su u četvrtfinalu bili Nijemci sa 3-1.

Ove dvije reprezentacije susrele su se i u Riju, tada u polufinalu, a sa 5-2 su bolji bili Argentinci. Kasnije je Argentina u finalu nadigrala i Belgiju, dok je Njemačka preko Nizozemske stigla do bronce.

Njemačka će u polufinalu u utorak tako igrati protiv Australije koja je boljim izvođenjem kaznenih udaraca u četvrtfinalu izbacila Nizozemsku. Nakon 60 minuta bilo je 2-2, da bi u raspucavanju Australija bila bolja sa 3-0.

Drugi polufinalni par čine Belgija i Indija.

Belgijanci su ostali u igri za ponovni ulazak u finale, a možda i naslov, pobjedom od 3-1 protiv Španjolske u četvrtfinalu, a istim je rezultatom i Indija svladala Veliku Britaniju.

Indija je s osam zlatnih medalja najuspješnija nacija u hokeju na travi u povijesti olimpijskih igara, no posljednji naslov osvojila je još 1980. godine u Moskvi. Bila joj je to i posljednja od ukupno 11 medalja, ima i jedno srebro te dvije bronce, a tada je posljednji put bila među četiri najbolje momčadi.

---------------------

Whitlock obranio zlato na konju s hvataljkama, zlata za Izrael, Brazil i Belgiju

Britanac Max Whitlock (28) obranio je naslov olimpijskog pobjednika u vježbi na konju s hvataljkama na OI u Tokiju.

Whitlock je za svoju izvedbu u finalu dobio ocjenu 15.583, drugi je završio Tajvanac Chih Kai Lee sa 15.400, dok je do bronce stigao domaći predstavnik Kazuma Kaya sa 14.900.

Prvog dana finala po spravama dodijeljena su još tri kompleta medalja, a zlata su otišla u Izrael, Brazil i Belgiju.

Kod gimnastičara je u vježbi na parteru najbolji bio Izraelac rođen u Ukrajini Artjom Dolgopjat, dvostruki svjetski doprvak na ovoj spravi u finalu je dobio ocjenu 14.933, istu kao i srebrni Španjolac Rayderley Zapata, no kako je Dolgopjat imao za 0.1 višu startnu ocjenu njemu je pripalo zlato. To je druga zlatna olimpijska medalja za Izrael u povijesti, jedinu dosadašnju osvojio je Gal Fridman u jedrenju u Ateni 2004.

Broncu na parteru osvojio je Kinez Xiao Ruoteng sa 14.766.

Srebrna iz višeboja, 22-godišnja Rebeca Andrade bila je najbolja na preskoku s ocjenom 15.083 nadvisila je srebrnu Amerikanku Kaylu Skinner koja je dobila ocjenu 14.916, dok je broncu osvojila Yeo Seojeong iz Južne Koreje sa 14.733.

Sjajna belgijska gimnastičarka Nina Derwael (21) i u Tokiju je pokazala kako je trenutačno najbolja vježbačica na dvovisinksim ručama. Dvostruka svjetska prvakinja postala je i olimpijska pobjednica s vrlo visokom ocjenom 15.200. Srebro je sa 14.833 osvojila Ruskinja Anastazija Iljankova, a broncu Amerikanka Sunisa Lee sa 14.500.

-----

>>> Kineskinja Tingmao Shi osvojila četvrto zlato

Prije tjedan dana u sinkroniziranim skokovima u vodu s daske od tri metra Kineskinje Tingmao Shi i Han Wang osvojile su naslov olimpijskih prvakinja, a u nedjelju su se sučelile u pojedinačnoj konkurenciji skokova s tri metra, a na kraju je zlato pripalo Tingmao Shi (383.50 bodova).

Ona je i u Riju osvojila zlato u pojedinačnoj konkurenciji i sinkroniziranim skokovima, pa sada ima četiri olimpijske zlatne medalje.

Srebro je pripalo njenoj partnerici iz sinkroniziranih skokova Han Wang (348.75), broncu je osvojila Amerikanki Krysti Palmer (343.75).

-------------------------

>>> Krejčikova i Siniakova zlatne u paru

Poput Mate Pavića i Nikole Mektića u muškoj konkurenciji, Čehinje Barbora Krejčikova i Katerina Siniakova opravdale su status najboljeg ženskog teniskog para na svijetu i osvojile zlatnu olimpijsku medalju svladavši u tokijskom finalu Švicarke Belindu Benčič i Viktoriju Golubić sa 7-5, 6-1 za 85 minuta.

Pobjednica u pojedinačnoj konkurenciji Belinda Benčič nije uspjela osvojiti još jedno olimpijsko zlato i ponoviti ono što je prije nje u povijesti pošlo za rukom Amerikankama Helen Wills (Pariz 1924.) te sestrama Venus (Sydney 2000.) i Sereni (London 2012.) Williams, koje su na istim Igrama slavile u obje ženske konkurencije.

Broncu su još u subotu osvojile Brazilke Laura Pigossi i Luisa Stefani koje su svladale Ruskinje Veroniku Kudermetovu i Jelenu Vesninu sa 4-6, 6-4, 11-9.

-------------------------

>>> Dankinja Anne-Marie Rindom zlatna u Laser Radialu

Danska jedriličarka Anne-Marie Rindom osvojila je u nedjelju zlatnu medalju u klasi Laser Radial, iako je bila sedma u utrci za medalje, no imala je komotnu bodovnu prednost koja joj je omogućila da se popne na najviše postolje. To joj je druga olimpijska medalja, nakon što je bila brončana u Riju.

Do prve medalje, i to srebrne, stigla je Šveđanka Josefin Olsson, koja je bila najbolja u utrci za medalje, dok je bronca pripala Nizozemki Marit Bouwmeester koja je uspjela sačuvati prednost unatoč odličnom jedrenju Belgijke Plasschaert, koja je na kraju bila četvrta.

Tako je Nizozemka Bouwmeester kompletirala set odličja sa olimpijskih igara. Naime, u Riju je bila olimpijska prvakinja, a u 2012. u Londonu srebrna.

-------------------------

>>> Dresselu peto zlato, McKeon druga žena u povijesti sa sedam medalja na jednim OI

Plivačka natjecanja na Olimpijskim igrama u Tokiju zaključena su na najljepši mogući način, uz svjetski rekord u posljednjoj disciplini, 4x100 metara mješovito. Srušila ga je američka štafeta u sastavu Ryan Murphy, Michael Andrew, Caeleb Dressel i Zach Apple, isplivavši 3:26.78. Druga je bila britanska štafeta koja je pritom s 3:27.51 popravila europski rekord. - OVDJE PROČITAJTE OPŠIRNIJE

-------------------------

>>> Gong do zlata, Valerie Adams za povijest

Kineskinja Lijiao Gong (32) osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle trećeg dana atletskih natjecanja u Tokiju. Gong je pobijedila s 20,58 metara, a koliko je dominantna bila, svjedoči podatak da bi joj svih pet ispravnih hitaca donijelo zlato. Ovo joj je treća olimpijska medalja, od ranije ima srebro (2012.) i broncu (2008.).

Druga je bila Amerikanka Raven Saunders s 19,79, a priča dana je legendarna Novozelanđanka Valeria Adams (36) koja je s 19,62 osvojila broncu i postala jedina žena u povijesti s četiri medalje u jednoj tehničkoj disciplini. Bila je zlatna u Pekingu 2008. i Londonu 2012., te srebrna u Rio de Janeiru 2016. Njezin je doseg tim veći kad se uzme u obzir da je nakon Rija rodila dvoje djece i dugo je izbivala iz sporta.

- Osjećaj nakon bronce je jednako dobar kao i kad sam osvajala zlata. Ova medalja pokazuje snagu žena. Poruka je da možete postati mama i vratiti se - izjavila je emotivna četverostruka svjetska prvakinja.

-------------------------------

>>> Zlato za Schauffelea, Sabbatini sa 17. mjesta do srebra

Američki 27-godišnji igrač golfa Xander Schauffele osvojio je u nedjelju naslov olimpijskog pobjednika završivši četverodnevno natjecanje i 72 rupe s ukupno 266 udaraca.

Nevjerojatan preokret je zadnjeg dana natjecanja napravio Južnoafrikanac 45-godišnji Rory Sabbatini, koji od 2019. nastupa pod slovačkom zastavom, i sa 17. mjesta nakon tri dana došao do srebrnog odličja.

Sabatini je zadnjeg dana za 18 rupa potrošio svega 61 udarac, deset bolje od prosječnog rezultata, što je najbolji rezultat za jedan krug na olimpijskom turniru odigranom u Kasumigaseki Country Clubu.

Time je došao na samo jedan udarac (267) od olimpijskog pobjednika.

Dramatičan rasplet je bio u natjecanju za broncu, za koju su razigravala čak sedmorica igrača. Na prvoj od četiri rupe određene za razigravanje otpali su Britanac Paul Casey i ovogodišnji pobjednika Mastersa u Augusti Japanac Hideki Matsuyama. Sljedeći je iz razigravanja otpao Kolumbijac Sebastian Munoz, a nakon njega Irac Rory McIlroy i Čileanac Mito Pereira. Na zadnjoj rupi su u borbi za broncu ostali ovogodišnji osvajač dva 'major' turnira, britanskog Opena i PGA Championshipa, Amerikanac Collin Morikawa i Tajvanac Cheng-Tsung Pan, koji su zadnjeg dana imali isti rezultat (63 udarca), lošiji samo od Sabbatinija, te napravili skok od 14 pozicija.

Na kraju je slavio tajvanski igrač i ostvario najveći uspjeh u karijeri osvajanjem bronce s 269 udaraca. Pan je prije pet godina na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru osvojio 30. mjesto.

Preostala šestorica koji su sudjelovali u razigravanju za broncu, ostali su na podjeli četvrtog mjesta.


>>> Izrael i Južna Koreja ostali u igri za zlato

Bejzbolske reprezentacije Izraela i Južne Koreje zadržali su mogućnost plasmana u finale na olimpijskom turniru u Tokiju.

Izrael je svladao Meksiko sa 12-5, dok je Južna Koreja nadigrala Dominikansku Republiku sa 4-3 i tako su se te dvije reprezentacije pridružile Japanu i SAD-u koje su prolazak među četiri najbolja sastava izborili nakon razigravanja po skupinama.

Meksiko je ovim porazom završio natjecanje, dok Dominikanska Republika u kompliciranom sustavu repesaža još uvijek može do bronce.

U ponedjeljak će igrati Japan i SAD te Izrael i Južna Koreja. Pobjednici tih dvoboja imat će lakši put do finala.


>>> Kineskinja Yu Fei Chen osvojila zlato

Kineskinja 23-godišnja Yu Fei Chen, brončana sa svjetskih prvenstava 2017. i 2019., osvojila je zlatnu medalju u badminton na OI u Tokiju. Ona je u nedjelju u finalu singla svladala Tajvanku Tzu-Ying Tai sa 2-1 (21-18, 19-21, 21-18) u meču punom uzbuđenja.

No, Tajvanka Tzu-Ying Tai također može biti zadovoljna, osvojila je srebro nakon što je na igrama u Londonu i Riju stigla do osmine finala.

Bronca je pripala Indijki Sindhu Pusarli, olimpijskoj viceprvakinji iz Rija. Ona je u susretu za treće mjesto pobijedila Kineskinju Bing Jiao He sa 2-0 (21-13, 21-15).


LJESTVICA MEDALJA

U nedjelju je na Olimpijskim igrama u Tokiju podijeljeno 25 kompleta medalja, a među osvajačima je bio i hrvatski jedriličar Tonči Stipanović koji je srebrni u klasi Laser.

Ljestvica medalja na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon nedjeljnih natjecanja:

Z S B Uk

1. Kina 24 14 13 51

2. SAD 20 23 16 59

3. Japan 17 5 9 31

4. Australija 14 3 14 31

5. Rusija 12 19 13 44

6. Velika Britanija 10 10 12 32

7. Francuska 5 10 6 21

8. Južna Koreja 5 4 8 17

9. Italija 4 8 15 27

10. Nizozemska 4 7 6 17

11. Njemačka 4 4 11 19

12. Novi Zeland 4 3 4 11

13. Češka 4 3 1 8

14. Kanada 3 4 7 14

15. Švicarska 3 4 5 12

16. HRVATSKA 3 2 2 7

17. Tajvan 2 4 4 10

18. Brazil 2 3 5 10

19. Mađarska 2 2 2 6

20. Slovenija 2 1 1 4

21. Ekvador 2 0 0 2

21. Kosovo 2 0 0 2

21. Katar 2 0 0 2

24. Španjolska 1 3 3 7

25. Gruzija 1 3 1 5

26. Rumunjska 1 3 0 4

26. Švedska 1 3 0 4

26. Venezuela 1 3 0 4

29. Hong Kong 1 2 0 3

29. JAR 1 2 0 3

29. Slovačka 1 2 0 3

32. Austrija 1 1 3 5

33. Danska 1 1 2 4

33. Srbija 1 1 2 4

35. Belgija 1 1 1 3

35. Jamajka 1 1 1 3

35. Norveška 1 1 1 3

38. Poljska 1 1 0 2

38. Tunis 1 1 0 2

40. Irska 1 0 2 3

40. Izrael 1 0 2 3

40. Turska 1 0 2 3

43. Bjelorusija 1 0 1 2

43. Estonija 1 0 1 2

43. Fidži 1 0 1 2

43. Uzbekistan 1 0 1 2

47. Bermuda 1 0 0 1

47. Etiopija 1 0 0 1

47. Grčka 1 0 0 1

47. Iran 1 0 0 1

47. Latvija 1 0 0 1

47. Filipini 1 0 0 1

47. Tajland 1 0 0 1

54. Kolumbija 0 2 1 3

55. Dominikanska Republika 0 2 0 2

56. Ukrajina 0 1 5 6

57. Indonezija 0 1 2 3

57. Mongolija 0 1 2 3

59. Kuba 0 1 1 2

59. Indija 0 1 1 2

59. Portugal 0 1 1 2

59. San Marino 0 1 1 2

59. Uganda 0 1 1 2

64. Bugarska 0 1 0 1

64. Jordan 0 1 0 1

64. Sjeverna Makedonija 0 1 0 1

64. Turkmenistan 0 1 0 1

68. Kazahstan 0 0 3 3

68. Meksiko 0 0 3 3

70. Azerbajdžan 0 0 2 2

70. Egipat 0 0 2 2

72. Argentina 0 0 1 1

72. Obala Bjelokosti 0 0 1 1

72. Finska 0 0 1 1

72. Kuvajt 0 0 1 1

72. Malezija 0 0 1 1

Linker
24. studeni 2024 22:01