Velik korak

Žito Grupa planira izaći na Zagrebačku burzu: u modernizaciju i širenje ulažu 105 milijuna eura

Jedan od najvećih obrađivača poljoprivrednog zemljišta u zemlji prošli je godinu završio s 335 milijuna eura prihoda

Marko Pipunić, predsjednik Uprave Žito Grupe

 Vlado Kos/cropix/Cropix
Jedan od najvećih obrađivača poljoprivrednog zemljišta u zemlji prošli je godinu završio s 335 milijuna eura prihoda

Žito Grupa razmatra izlazak na Zagrebačku burzu kroz inicijalnu javnu ponudu dionica (IPO) koja bi uključivala tri segmenta - izdavanje novih dionica, prodaju vlastitih te prodaju dijela dionica koje su trenutačno u vlasništvu većinskih dioničara. Oko 80 posto svih dionica spadalo bi prve dvije kategorije, a novi ulagatelji bi trebali imati najmanje 25 posto plus jednu dionicu čime bi stekli značajan utjecaj u upravljanju. Grupa sredstva prikupljena prodajom dionica planira iskoristiti za daljnji razvoj i širenje poslovanja, modernizaciju proizvodnih kapaciteta te povećanje konkurentnosti na domaćem i regionalnom tržištu kroz organski rast i selektivne akvizicije u prehrambenom i poljoprivrednom sektoru.

„Žito Grupa od svog osnutka neprestano raste. Danas smo među najvećim...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 13:42