Hrvatski telekom predstavio je danas u Zagrebu 5,6 milijuna eura težak projekt privatne 5G mreže za zračne luke Zagreb, Zadar i Pula - "NextGen 5G Airports" - čiji je cilj povećanje učinkovitosti i sigurnosti te poboljšanje korisničkog iskustva za zaposlenike tih aerodroma.
Na projektu surađuju još i tvrtka Markoja te Fakultet prometnih znanosti iz Zagreba, veći dio novca dolazi iz EU fondova, dok će korištenje privatne mreže tijekom prve tri godine za zračne luke biti besplatno. Ključna prednost u implementaciji privatnih 5G mreža trebala bi biti potpuna kontrola nad infrastrukturom - od planiranja do svakodnevnog upravljanja i nadogradnje.
To pak omogućuje bržu digitalizaciju, višu razinu sigurnosti, pouzdanost i prilagodbu specifičnim potrebama svakog zračnog prijevozn...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....