Nakon što je lani preuzela MCS grupu i Libusoft Cicom, IN2 grupa objavila je skok prihoda u 2022. godini od 23 posto. Jedna od najvećih hrvatskih softverskih kompanija lani je utržila 33,6 milijuna eura.
U grupi pojašnjavaju da su akvizicije donijele 14 posto rasta, a ostatak je rezultat organskog rasta.
Snježana Stanković, članica Uprave IN2 grupe kaže da u ovoj godini planiraju nastavak rasta, kako kroz akvizicije tako i kroz organski rast te po broju zaposlenika. IN2 grupa trenutačno broji 650 zaposlenika u deset tvrtki u pet država.
- Poslovni rast planiramo ostvariti povećanjem obujma poslovanja uz nove projekte, ali i novim akvizicijama. Istovremeno, radimo i na rastu iznutra, točnije rastu naših zaposlenika i razvoju njihovih potencijala - kaže Stanković.
Stanković je u siječnju, skupa sa Sanjom Svilokos, preuzela upravljanje IN2 grupom od dosadašnjeg predsjednika uprave Denisa Jašarevića.
Lani je IN2 grupa proslavila 30 godina poslovanja i jedan je od najaktivnijih preuzimatelja u hrvatskom IT-u. Grupa je dosad napravila deset akvizicija.
Od 2007. počela je s akvizicijama. Prvo je preuzela varaždinsku Igeu, koja se bavila GIS tehnologijama, zatim proizvođača ERP-ova InfoOpus. Slijedila je akvizicija tvrtke specijalizirane za zdravstvo, pulskog Grada. Onda je u 2011. preuzela osječku tvrtku specijaliziranu za informatizaciju medicinskih laboratorija LabNet pa zagrebački Par-Am, specijaliziran za veterinarske ambulante.
Godine 2014. preuzela je srpsku Actaviju, današnji IN2dynamics.
Potom preuzima Pardus, specijaliziran za laboratorijski informacijski menadžment te se širi u DNA analitiku.
Godine 2018. i IN2 grupa biva preuzeta. Kupila ju je kanadska grupacija CSI grupa, koja posluje u preko sto država i ima više od 125 tisuća klijenata te posluje u stotinjak vertikala u javnom i privatnom sektoru. Inače, CSI grupa je lani imala prihod od 6,3 milijarde eura što čini rast od 30 posto u odnosu na prethodnu godinu. To što je akvizirana 2018. nije zaustavilo IN2 grupu u daljnjem širenju kroz akvizicije.
Tri godine kasnije preuzima još jednog proizvođača ERP-ova, SVAM plus, da bi lani napravila još dvije akvizicije. Riječ je o MCS grupi, koja je fokusirana na zdravstvo, te Libusoft Cicom, koji nudi niz rješenja za javni sektor.
- Zahvaljujući činjenici da smo dio međunarodne grupacije CSI koja je uvrštena u deset najboljih softverskih brendova u svijetu, imamo priliku dijeliti najbolje prakse i uvijek biti na izvoru novih trendova u ICT industriji - zaključuje Stanković.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....