KOSTARIKA OSTALA PRVA

AFP

Italija se vraća kući! Azzurri u posljednjoj utakmici skupine D nisu uspjeli izvući bod protiv Urugvaja, a za to najviše mogu zahvalit i Claudiju Marchisiju koji je brutalnim startom nad Arevalu u 60. minuti dobio crveni karton i ostavio svoju momčad na cjedilu. Do tog trenutka Talijani su bez većih problema kontrolirali situaciju na terenu i dojam je da Urugvajci ne bi nikad zabili da nije bilo Marchisijeve gluposti...

S igračem manje Talijani su odolijevali do 81. minute kada je Gaston Ramirez nabacio iz kornera, a urugvajski kapetan Diego Godin glavom svladao Gianluigija Buffona. Krenula je momčad Cesarea Prandellija nakon toga na sve ili ništa, ali Urugvaj je uspio sačuvati pobjedu kojom je ugrabio drugo mjesto u skupini i vjerojatno okršaj protiv Kolumbije u osmini finala.

Do lude završnice, na terenu se nije događalo ništa vrijedno spomena... U prvom poluvremenu zabilježili smo tek dvije opasnije situacije. U 11. minuti pokušao je Pirlo iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali vratar Muslera je bio na mjestu.

Najbolju šansu Urugvaj je imao u 33. minuti, kada je vratar Buffon prvo obranio udarac Suareza, a potom i Lodeire. Porazna je činjenica za Talijane da u cijeloj utakmici nisu stvorili niti jednu šansu ispred Muslere. S druge strane, Urugvajci su vrebali iz kontri, imali su nekoliko poluprilika, ali do 60. minute nisu napravili ništa...

KRAJ UTAKMICE!

Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade, Talijani pritišću, ali teško im je s desetoricom..

81. minuta - Talijanski bunker nije izdržao! Nakon ubačaja iz kornera, najviši u skoku je bio Godin i sjajnim udarcem glavom matirao je Buffona!

80. minuta - Nevjerojatna scena! Luis Suarez je ugrizao Chiellinija, ali sudac to nije vidio.

66. minuta - Kakva obrana Buffon! Cavani je pokušao pucati, ali na kraju se lopta odbila do Suareza. Najbolji igrač Urugvaja je tukao sa 13-14 metara, ali Buffon je izvadio loptu iz samog kuta.

60. minuta - Claudio Marcisio dobio je crveni karton zbog brutalnog nasrtaja na Arevalu.

58. minuta - Cristian Rodriguez je odigrao sjajan dupli pas sa Suarezom, izašao sam ispred Buffona, ali udarac je bio katastrofalan.

51. minuta - Bonucci je ispred gola srušio Cavanija, ali sudac je samo odmahnuo rukom. Urugvajci su žestoko protestirali tražeći jedanaesterac.

Počelo je u nastavku.

Kraj prvog poluvremena.

33. minuta - Buffon spašava Talijane. Urugvajci su izigrali kompletnu talijansku obranu, Suarez je izašao ispred Buffona, ali talijanski vratar mu je sjajno ušao u šut. Lopta se nakon toga odbila do Lodeira, ali sjajni Buffon je i to stigao spasiti.

29. minuta - De Sciglio je dobro ubacio s lijeve strane, a Immobile je iz voleja tukao visoko prko vrata.

23. minuta - Balotelli je dobio žuti karton, što znači da neće igrati u osmini finala ako Italija prođe.

20. minuta - Ništa posebno se ne događa u početnoj fazi utakmice, Urugvaj je nešto opasniji, ali talijanska obrana sve rješava bez problema.

12. minuta - Pirlo je opalio iz slobodnog udarca s 30 metara, Muslera je odbio preko gola.

Utakmica je počela!

ITALIJA: Buffon, De Sciglio, Chiellini, Darmian, Barzagli, Bonucci, Marchisio, Pirlo, Verratti, Immobile, Balotelli

URUGVAJ: Muslera, Godin, Pereira, Rodriguez, Gimenez, Lodeiro, Arevalo, Gonzalez, Cavani, Caceres, Suarez

KOSTARIKA - ENGLESKA 0-0

U susretu 3. kola D skupine svjetskog nogometnog prvenstva Kostarika je u Belo Horizonteu odigrala 0-0 protiv Engleske i senzacionalno osvojila prvo mjesto u skupini s tri bivša svjetska prvaka.

U drugom susretu iz ove skupine, izravnom dvoboju za plasman u osminu finala, Urugvaj je pobijedio Italiju 1-0 i izborio nastavak natjecanja, dok četverostruki svjetski prvaci odlaze kući. Pogodak odluke postigao je Diego Godin u 81. minuti. Italija je od 59. minute igrala bez isključenog Claudia Marchisia.

Kostarika je zaključila natjecanje na prvom mjestu sa sedam bodova, Urugvaj je drugi sa šest bodova, Italija ima tri, a Engleska je posljednja s tek jednim bodom.

Ogled između Kostarike i Engleske bio je jedan od najlošijih u dosadašnjem dijelu prvenstva. Engleski izbornik Roy Hodgson je načinio devet izmjena u odnosu na prve dvije izmjene. 'Gordi Albion' i prije ove utakmice nije imao nikakve izglede za plasman u osminu finala, pa je Hodgson pružio priliku igračima koji do sada nisu igrali ili su imali malu minutažu. Za razliku od Hodgsona, njegov kolega na suprotnoj strani Jorge Luis Pinto nije previše mijenjao sastav premda su 'Ticosi' osigurali prolaz. Pinto je načinio promjenu u formaciji gurnuvši u igru drugog napadča Randalla Brenesa.

Englezi su dominirali, imali veći posjed lopte, te nekoliko poluprilika, no nisu uspjeli svladati Fostera. Zapravo, najveću priliku proputili su Kostarikanci... U 22. minuti Celso Borges je pucao iz slobodnog udarca, a Ben Foster je odbio loptu u vratnicu.

KOSTARIKA: Navas, Gamboa, Gonzalez, Duarte, Diaz, Miller, Tejeda, Borges, Ruiz; Campbell, Brenes.

ENGLESKA: Foster, Jones, Cahill, Smalling, Shaw; Milner, Lampard, Wilshere, Barkley, Lallana, Sturridge.

21. rujan 2024 19:31