Mahkey, javnosti poznat i kao Mahir Kapetanović, u četvrtak, 26. lipnja, održati će koncertnu promociju svog novog albuma Palo Santo u zagrebačkoj Tvornici kulture. Album nazvan po svetom drvetu donosi siroviji i introspektivniji zvuk, oblikovan zajedničkim radom benda i procesom koji Mahkey opisuje kao terapijski, gotovo ritualan. U razgovoru za Jutarnji govori o tome kako je glazba prestala biti bijeg, a postala način prepoznavanja, unutarnjeg raščišćavanja i povezivanja – ne kroz formu, nego kroz osjećaj. Palo Santo nije album koji se servira, nego jedan od onih u koje se mora zaroniti.
Zašto baš Palo Santo? Naslov albuma vuče na ritualno čišćenje. Što si točno osjetio da moraš pročistiti ovim projektom? Sebe, zvuk, cijelu scenu?
- U dvadesetim godinama sam čest...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....