Pomozite koži da odbaci odumrle stanice kako bi bolje primala sastojke iz krema i seruma, s proizvodima koji je nježno čiste i omogućuju joj da ‘prodiše‘.
Dolaskom zime mnogima koža "ugasne", gubeći svježinu i blistavost - kako zbog vanjske hladnoće i smoga, tako i stoga što više vremena provodimo u zatvorenim prostorima koji se često pregrijavaju, a premalo provjetravaju, pa je zrak isušen i onečišćen. Da bi zagušeni ten ponovno prodisao, preporučuje se piling kako bi se dodatno potaknula prirodna sposobnost kože da se ljuštenjem (eksfolijacijom) rješava balasta.
Njegove dobrobiti su višestruke: dubinsko čišćenje, bolja prokrvljenost i izmjena tvari daju koži prirodnu blistavost, a ujedno povećavaju njezinu sposobnost da upije i iskoristi sastojke krema, seruma i drugih njegujućih proizvoda.
Sve su popularniji pilinzi s takozvanim kemijskim djelovanjem, na bazi sastojaka što razgrađuju odumrle kožne stanice (npr. voćne kiseline, fermentirani biljni ekstrakti poput onih iz bundeve i čaja). Nema univerzalnog pravila kojoj koži bolje odgovara koja vrsta pilinga, tim više što sve vrste proizvoda za eksfolijaciju nastoje biti što nježnije.
Ne plastičnim zrncima!
Pri odabiru zrnatog pilinga svakako pazite da sadrži isključivo prirodna, a ne plastična zrnca! Kakav god piling primjenjivali, s njime ne smijete pretjerati, nego se valja točno pridržavati uputa za uporabu. Ako pretjerano “izribate” zaštitni površinski sloj kože, postat će osjetljivija i podložnija upalama - to vrijedi i za masnu kožu koju mnogi pogrešno smatraju “nepoderivom”, a itekako može biti osjetljiva.
Mnogima su nježni pilinzi s takozvanim kemijskim djelovanjem donijeli pravo olakšanje jer, osim što ne zahtijevaju trljanje, djeluju postupno i dugotrajno - odlično su rješenje piling losioni, serumi, kreme i maske koji se obično nanose prije spavanja kako biste se ujutro probudili s “novom” kožom.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....